lysá hora
Zaujímavosti

Tri dôvody, prečo zdolať Lysú horu

V Českej republike sa nachádza mnoho krásnych miest, ktoré stoja za navštívenie. Medzi najkrajšie miesta sa radí jednoznačne Lysá hora, ktorá je najvyšším vrcholom Moravskoslezských Beskýd. V súčasnej dobe sa označuje za kráľovnú Moravskoslezských Beskýd, a to právom. Jedná sa skutočne o nádherný vrchol, z ktorého sa ponúka krásny výhľad. Ak ste Lysú horu ešte nezdolal, máme pre vás tri dôvody, prečo ju zdolať musíte. 

1) Každá cesta na vrchol môže byť iná 

Mnoho vrcholkov Českej republiky možno vyjsť len pešo, avšak Lysá hora je v tomto ohľade iná. Môžete ju vyjsť pešo, avšak pri druhej návšteve ju môžete vyjsť na bicykli a pri tretej ju pokojne zdolajte na bežkách, ak vám bude priať počasie. 

Okrem toho sa na Lysú horu dá ísť po mnohých cestách. Najčastejšie sa využíva chodníky vedúce z Ostravice, ktorá leží priamo pod Lysou horou. Mnohí turisti sa vydávajú aj z Malenovic, z Krásne alebo z Visalam. Ak nemáte radi náročný, neupravený terén, môžete zvoliť asfaltku z Pápežova, ktorá je dlhá približne deväť kilometrov a vedie až na vrchol Lysej hory. 

2) Nádherný výhľad 

Odmenou za výšľap bude nádherný a nezabudnuteľný výhľad, ktorý vás dostane skutočne do kolien. V každom ročnom období je Lysá hora iná, v každom ročnom období je príroda, na ktorú sa pozeráte z veľkej výšky, jedinečná. Z Lysej hory máte výhľad ako na celé Beskydy, tak na Malú Fatru a za pekného počasia uvidíte až Západné Tatry. 

3) Možnosť ubytovania v tesnej blízkosti Lysej hory 

Ak by vás cesta na Lysú horu zmohla, môžete sa v blízkosti Lysej hory ubytovať. K dispozícii je ubytovanie v rekreačnom centre Sepetná, ktoré je obľúbené najmä vďaka rozmanitosti. Môžete si vybrať, či sa ubytujete v chate alebo v bungalove či v hoteli. Rekreačné centrum Sepetná navyše ponúka aj mnoho voľnočasových aktivít. Môžete si tu zahrať bedminton, oddýchnuť vo wellness alebo sa môžete „nadlábnout“ v tunajšej reštaurácii.