Najobľúbenejšie exotika Čechov je jednoznačne Thajsko
Zaujímavosti

Najobľúbenejšie exotika Čechov je jednoznačne Thajsko

Láka Ak vás exotika v zime, môžete vyraziť napríklad do veľmi obľúbeného a odporúčaného Thajska. Stráviť zimu pri mori v juhovýchodnej Ázii má nesporne svoj pôvab. Objavíte dosiaľ neznáme veci, ochutnáte nové jedlá. 

Vyberte si podľa svojich potrieb 

Pokiaľ chcete vyraziť na dovolenku k moru v zime, záleží na vás, aké na ňu máte požiadavky. Niekto dáva prednosť hotelovým službám all inklusive a chce si užiť pláže, iný sa napríklad uspokoja aj s menším komfortom, ale chce čo najviac využiť času a vyrážať za pamiatkami a poznávaním inej kultúry. Šancu máte, aj pokiaľ ide o alternatívne spôsoby ubytovaní ako couchsurfing alebo Airbnb. V takýchto prípadoch veľa ušetríte a ešte spoznáte život miestnych. Pre takého človeka bude zbytočné vyberať päťhviezdičkový luxusný hotel. Ak máte ale radi pohodlie, potom je pre vás servis all inklusive samozrejmosťou. 

Zistite si hotelové pomery 

Tiež by ste si mali zistiť niečo o miestnych hotelových pomeroch. Napríklad odborníci na cestovný ruch upozorňujú, že v Thajsku hotely zvyčajne poskytujú maximálne raňajkách a to často bez ohľadu na kategóriu hotela. All inklusive je na dovolenke v Thajsku je samozrejme možné, ale je to oveľa drahšie, než ak sa budete stravovať v miestnych reštauráciách. Záleží teda na vás, čo vlastne chcete. Či trváte na európskych jedlách a stravovacím štandardu a ste ochotní kvôli tomu siahnuť aj hlbšie do peňaženky, alebo radšej dáte prednosť miestnej strave. 

Pozor na vlhkosť vzduchu 

Napriek tomu je Thajsko u Čechov najobľúbenejšie a najčastejšie navštevovanou exotickú destinácií. Najlepšie dobou, kedy Thajsko navštíviť, je november až február, vtedy tu teplota dosahuje 30 ° C, avšak pozor na veľkú vlhkosť vzduchu, na ktorú nie je Stredoeurópan zvyknutý. Najčastejším cieľom turistov pritom sú letoviska Pattaya, Ko Chang, Koh Lanta, Koh Samui alebo Phuket.