Trápia vás kašeľ? Babské rady ho ľahko zaženú
Zdravie

Trápia vás kašeľ? Babské rady ho ľahko zaženú

Vonku vládne obdobie chrípok a prechladnutí a práve pred takýmto obdobím sa musíte chrániť, najlepšie pevným imunitným systémom, ktorý napokon podporíte tak, že budete napríklad jesť veľa vitamínov a budete sa otužovať. Ale samozrejme niekedy sa ani týmto spôsobom nepodarí predchádzať nachladnutím, a tak vás jedného dňa začne sužovať nepríjemný kašeľ, kvôli ktorému nemôžete v noci ani spať. Kvôli kašľu mnohí ľudia chodia k lekárovi, ktorí už automaticky predpisujú antibiotiká, ale antibiotiká v tomto prípade naozaj nie sú riešením. Kašľa sa môžete zbaviť aj inak, a to pomocou babských rád.

V prípade, že budete riešiť kašeľ s pomocou liečiv, musíte vedieť, aký kašeľ máte, či vlhký alebo suchý. U rozoznávanie kašľa je najhoršie to, že väčšinou máte počas dňa kašeľ vlhký, v noci vás však sužuje kašeľ suchý. A tak nikdy neviete, aké lieky voliť, aby vám stopercentne zabrali.

Radšej sa teda zamerajte na babské rady, ktoré vám pomôžu kašlem zabrániť a rýchlo sa ho zbaviť.

Harmanček je na kašeľ skvelý

Bylinky – to sú, panečku, Pomocníci! Pomoct môže napríklad harmanček, ktorý má dezinfekčné účinky (najviac pomáha na suchý kašeľ), tiež môže pomôcť odvar z podbeľa alebo tiež odvar z lipy srdcovité. Veľkým pomocníkom je aj materina dúška, ktorá je rovnako dobrá ako šípkový čaj alebo čaj z kvetov čiernej bazy, čo sú bylinky obsahujúce veľké množstvo vitamínu C.

K ďalším bylinkovým čajom pomáhajúcim na kašeľ môžeme priradiť tiež tymianový čaj. Pomáha tiež skorocelový sirup.

Med a cibule sú zaručenie Pomocníci

Babičky nedali dopustiť na med a cibuľu. Stačí, keď si cibuľu nakrájate na kúsky a zmiešate s medom. Šťava, ktorá vznikne, sa nasledovne užíva niekoľkokrát denne. Aj keď sa môže zdať táto babská rada trochu proti srsti, je to naozaj skvelý pomocník, ktorý s kašľom zamáva takmer ihneď. Vyskúšajte ho a zbavte sa nepríjemného pokašliavanie behom pár dní.