Najlepšie second handy v Prahe. Už ste v nich ulovili nejaký kúsok?
Móda

Najlepšie second handy v Prahe. Už ste v nich ulovili nejaký kúsok?

Second handy sú medzi ľuďmi pomerne obľúbené. Dôvodom je to, že si môžu ľudia kúpiť skvelý kúsok za nízku cenu, bez toho, aby podporovali veľké obchodné reťazce, ktoré majú zlý vplyv na životné prostredie a ktoré navyše využívajú k práci chudákov deti. Vďaka zvýšenému záujmu o second handy jich u nás rapídne pribúda, najmä v Prahe narazíme na second handy na každom rohu. Že ste na žiadny super second hand ešte nenarazili? To snáď nie je možné. Máme pre vás i napriek tomu celý rad tipov na to, kde uloviť bomba kúsky fantastické ceny.

Šatňa v Konvitské ulici

Ak sa budete nachádzať v Prahe 1, konkrétne v Konvitské ulici, pravdepodobne neminiete second hand nazvaný Šatňa. Jedná sa o „sekáč“, ktorý je otvorený už od roku 1996. Od tej doby sa v ňom mení maximálne módne kúsky, nie ceny, ktoré sú stále prijateľné a super. Ak si teda budete chcieť kúpiť niečo nové do svojho šatníka, zamierte najprv sem než do svojho obľúbeného butiku, ktorý je jednou z najväčších ekologických záťaží pre planétu.

Slow bazár v Mäsiarske ulici

Medzi najznámejšie sekáča v Prahe patrí rozhodne aj Slow bazár v Mäsiarske ulici. Ide o sekáč, kde narazíte aj na kúsky luxusných módnych značiek, ktoré ulovíte doslova za babku. Navyše sem budete chodiť veľmi radi, pretože je tu čisté, príjemné prostredie a trendy sa menia podľa aktuálnej sezóny. Nenarazíte tu teda dvakrát na podobné, ak nie rovnaké kúsky.

Naty šaty v Sokolovskej ulici

Ak sa budete nachádzať v Sokolovskej ulici alebo v blízkosti, rozhodne zamierte do Naty šaty, čo je skvelý butik na Karlíne. Jedná sa o pomerne odvážny second hand, kde si však nájdu kúsky najmä ženy. Počas roka sa tu konajú rôzne akcie a udalosti, v rámci ktorých je možné získať kúsky za ešte nižšie ceny než normálne. Nie je to síce klasický second hand, je skôr príjemným spestrením medzi klasickými sekáčmi.