Najdrahšie kabelky sveta, ktoré doplnia vašu existujúcu zbierku
Móda

Najdrahšie kabelky sveta, ktoré doplnia vašu existujúcu zbierku

Ste milovníčkou kabeliek? Potom by vo vašej zbierke nemal chýbať model, ktorý patrí k najdrahším na svete. Možno si myslíte, že ich ceny sú vysoké, a nemýlite sa. Na druhej strane sú investíciou, ktorá sa bude časom len zvyšovať. Dalo by sa povedať, že kabelky, ktoré predstavujeme nižšie, sú takýmto nevysvetliteľným fenoménom. Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí do luxusných kúskov investujú celé bohatstvo.

Fendi Selleria

Jednou z najdrahších kabeliek na svete je Fendi Selleria. Na prvý pohľad by ste si nemysleli, že je drahý, resp. že stojí okolo 760-tisíc korún. Je taká nenápadná, strieborná. Vysoká cena je však spôsobená tým, z čoho je vyrobený.

Na jeho výrobu sa použili dve najdrahšie kože na svete, sobolia a činčila. Výsledkom je kabelka, ktorú môžete nosiť do práce aj von s priateľmi.

Leiber Pirecious Rose

Pri druhej spomínanej kabelke by vás však neprekvapila vysoká cena. Je síce pravda, že mnohí ľudia môžu túto kabelku označiť za jeden veľký gýč (ako bič, ak by sme použili ustálené slovné spojenie). Kabelka Lieber Pirecious Rose je vyrobená v tvare kvetu a obsahuje viac ako tisíc diamantov s celkovou hmotnosťou 42,56 karátov.

A to nie je všetko, čo ho zdobí. Tvorí ho aj viac ako jedenásťsto zafírov a osemsto turmalínov. To robí z kabelky absolútne exkluzívnu záležitosť. Do kariet mu hrá aj to, že je jedinečný svojho druhu. Jeho cena sa pohybuje okolo dvoch miliónov korún.

Hermes Matná krokodília Birkin

Čo by to však bolo za zoznam najdrahších kabeliek na svete, keby v ňom nebola Birkin. Takzvané Birkiny sú jednou z najexkluzívnejších vecí, ktoré si môžete vo svete kabeliek kúpiť. Hermes Matte Crocodile Birkin je jedinečná kabelka pomenovaná po britskej speváčke a herečke Jane Birkin, ktorá je vyrobená z krokodílej kože. Zapínanie je potom zdobené desiatimi karátmi bielych diamantov.

A cena? Dva a pol milióna, dámy a páni, dva a pol milióna korún.