Ako sa správne starať o koženú kabelku
Móda

Ako sa správne starať o koženú kabelku

Ženy sa rady parádia a finty. Každý deň sa snaží o to, aby vyzerali naozaj krásne, sviežo a vkusne. K dokonalému vzhľadu im nepomôže len ich outfit či líčenie, ale aj ich kabelka, ktorú budú mať prehodenú cez ruku. Ak žena chce dokázať ostatným, že nepatrí do nižšej spoločenskej vrstvy, vytiahne koženú kabelku, však taká kožená kabelka musí byť v takmer dokonalom stave. Nesmie mať známky nosenie, nesmie byť nikdy ošúchané ani špinavá. Ak takú koženú kabelku máte a chcete si ju zachovať v ako novom stave, poradíme vám, ako na to. 

Koža je pomerne zradný materiál. Ak budete do kože investovať, musíte sa pripraviť na pravidelnú údržbu a starostlivosť konkrétneho doplnku či veci. Koža má tendenciu praskať, aj keď sa tento materiál pýši svojou dlhou životnosťou. Dlhú životnosť ale zaručuje len pravidelná a správna starostlivosť. 

O kožu možno povedať, že je to prírodný materiál, ktorý neustále pracuje. Neustále dýcha vďaka pórom, nasáva vlhkosť, nečistoty, dokonca i mastnotu. Nemôžeme sa teda čudovať tomu, že pravidelná a správna starostlivosť je naozaj na mieste. Každá kožená kabelka by sa mala správne čistiť. 

Ošetrujúce prípravky voľte podľa povrchu kabelky 

Každá kožená kabelka je iná. Existuje totiž niekoľko druhov koží, respektíve usní. Kabelky môžu byť z hovädziny, z teľaciny, tiež z bravčoviny alebo napríklad z konina či z Koziny. V každom prípade sa informujte o tom, aká je povrchová úprava kabelky. Podľa toho voľte ošetrujúce prípravky. 

Kabelky môžu byť takzvane bez úprav, kedy sú teda úplne prírodné a kedy majú hladký povrch. Okrem toho môžu mať vlasovú úpravu, lakovanú úpravu alebo krycie pigmentovú úpravu. 

Ako sa starať o koženú kabelku 

Pred prvým použitím sa musí kabelka dokonale impregnovať. Čo znamená, že sa musí ochrániť pred vlhkosťou, mastnotou a nečistotami. Voľte preto špeciálne prípravky, ktoré sú na tento účel určené. Tiež je nutné kabelku pravidelne vyživovať, to ostatne obstará pravidelná impregnácia.