Zbavte sa zvieracích chlpov v domácnosti ľahko a rýchlo
Bývanie

Zbavte sa zvieracích chlpov v domácnosti ľahko a rýchlo

Máte doma domáceho maznáčika, ktorého nechcete púšťať von, pretože ste toho názoru, že by mu vonku nebolo tak dobre ako u vás doma? Ak to tak naozaj je, určite viete, že toto rozhodnutie má aj svoje temné či slabé stránky, a to konkrétne chlpy, ktoré sú doslova všade. Sú nielen na sedačke, ale aj na posteli, v chodbe, v kúpeľni, veľakrát aj v kuchyni. Ak rovnako ako iní ľudia majúci svoje zvieracie miláčikov doma bojujete s chlpmi, máme pre vás niekoľko tipov, ako sa zvieracích chlpov v domácnosti zbaviť. 

Veterinári odporúčajú učiť psa tomu, že mu budete jeho srsť vysávať. Tomuto môžete naučiť najmä mladých psíkov, ak nie šteňatá. Staršie psy sa už bohužiaľ tomuto kúsku naučí, u starších psov sa musíte nechať inšpirovať našimi tipmi, ktoré vám pomôžu sa zvieracích chlpov v domácnosti zbaviť. 

Gumové rukavice sú hotový zázrak 

Skúšali ste to s gumovými rukavicami? Či už to znie akokoľvek absurdne, je to naozaj vyskúšaný trik, ktorý vám pomôže zbaviť sa všetkých zvieracích chlpov v domácnosti. Stačí, keď si gumovou rukavicu namočíte, necháte trochu odkvapkať a následne s ňou pomaly budete zvieracie chlpy „zbierať“. Chlpy sa efektívne prilepí na rukavici, z ktorej je ľahko odstránite. 

Ak sledujete sociálne siete, určite ste videli ešte jeden fígeľ s gumovými rukavicami. A síce na gumové rukavice sa tavnou pištoľou urobili guľôčky, potom sa len rukavicou s lepidlovým guličkami zotrel povrch s chlpmi a chlpy boli razom preč. 

Hubky na riad ako veľkí Pomocníci 

Ak sa vám zvieracie chlpy usadili na oblečenie, máme pre vás taky jeden fígeľ, ktorý vám môže prísť vhod. Tým fígľom je prihodiť hubku na riad (novú a čistú) do práčky spoločne s chlpatým bielizňou. Po praní vytiahnete z práčky oblečenie bez jediného chlpu, všetky chlpy sa totiž prichytí na samotnú hubku.