Štyri izbové rastliny na prečistenie vzduchu v domácnosti
Bývanie

Štyri izbové rastliny na prečistenie vzduchu v domácnosti

Začali ste žiť zdravým životným štýlom? Potom je dôležité, aby ste sa zamerali nielen na dostatok pohybu, ale predovšetkým na čistotu vášho vzduchu v domácnosti. Je všeobecne známe, že vzduch, ktorý dýchame, naozaj nie je ten najčistejší. Zároveň je ale pravdou, že v domácnostiach je vzduch oveľa viac znečistený ako vzduch, ktorý dýchame vonku, keď napríklad čakáme na električku. V domácnosti sa totiž usadzujú mnohé nečistoty v podobe plesní a iných baktérií, prach s nami žije takmer nepretržite. Je preto dôležité, aby sme vzduch v domácnosti začali čistiť, pretože inak zdravo žiť nebudeme. Našťastie je dnes možné kúpiť si mnohé čističe vzduchu, odporúčame však skôr investovať do izbových rastlín, ktoré dokážu vzduch vyčistiť takmer rovnako.

Čističky vzduchu sú síce skvelé, na druhú stranu nie vždy sú také kvalitné, ako sa o nich píše na internete. Ďaleko lepšou formou čistenia vzduchu je kúpa izbových rastlín. Tie sú totiž lacnou alternatívou čističiek, navyše vyzerajú skvele a zútulnia vašu domácnosť.

Zaobstarajte si palmu zlatoplodou

Jednou rastlinou z mnohých tých, ktoré dokonale čistia vzduch, je aj palma zlatoplodá, ktorá v noci pohlcuje oxid uhličitý a do miestnosti následne navracia čerstvý vzduch. Miluje vlhšiu zeminu, zároveň by nemala byť vystavená silnému svetlu alebo priamym slnečným lúčom.

Bylinka menom levanduľa

Bylinkovú záhradku má drvivá väčšina z nás vo svojom domove. Chýbať by nemala hlavne levanduľa, ktorá je známa aj tým, že dokáže perfektne vyčistiť vzduch v domácnosti. Má príjemnú vôňu a upokojujúci, až relaxačný účinok.

Kráska menom chryzantéma

Aj farebné kvety sú bojovníkom za čistý vzduch. Napríklad chryzantémy sú jedny z mnohých kvetov, ktoré dokážu vzduch v interiéroch dokonale vyčistiť. Navyše nie sú nijako náročné, je možné ich mať len v rezanej podobe vo váze.

Aglaonema premenlivá ako ďalšia čistička vzduchu

Prírodnou čističkou vzduchu je nakoniec aj aglaonema premenlivá, ktorá sa často prezýva spiaca panna. K svojmu spokojnému rastu nepotrebuje skoro nič, nie je náročná na svetlo ani na zálievku.