Ako vyčistiť gauč od škvŕn z konkrétnych jedál
Bývanie

Ako vyčistiť gauč od škvŕn z konkrétnych jedál

Každý si občas vezme jedlo do obývacej izby aj napriek zákazu partnera, partnerky či rodičov. Väčšinou máme v úmysle si jedlo dať pri stole ako slušní ľudia, ale film nás vtiahne do deja natoľko, že zrazu jeme len na pohovke a tá to v mnohých prípadoch bohužiaľ odskáče. Hocikomu sa stalo, že nám na pohovku kvapol kečup alebo sa nám medzi škáry v pohovke prilepila žuvačka. Mnohí ľudia už vešali hlavu, pretože mysleli, že musí kúpiť pohovku novú, ale našťastie do takých extrémov to zaobchádzať nemusí. Stačí, keď budete vedieť, ako jednotlivé škvrny od konkrétnych jedál účinne odstrániť.

Ako sme spomenuli, je to úplne bežné. Hocikomu dnes kvapne na pohovku kečup alebo horčica. Pohovka počas svojho používania musí čeliť mnohým prasiatkam či nehodám, ktoré sa stali. Preto sa musíte o pohovku starať a radšej ju vyčistite hneď, keď sa na pohovku niečo vysype alebo vyleje. Poradíme vám, ako čeliť tým najčastejším škvrnám.

Trápia vás škvrny od prepisovačky?

Medzi najčastejšie škvrny patrí škvrny od prepisovačky. Väčšinou sa stáva, že pohovku nechtiac pomaľujeme, pretože si neuvedomíme, že je prepisovačka otvorená. Takéto škvrny idú najviac vidieť na svetlých pohovkách, ale našťastie to nie je nič, čo by nešlo odstrániť. Keď škvrnu objavíte, očistite ju nariedeným saponátom a potom utrite koncentrovaným liehom. Škvrna pustí rýchlosťou blesku.

A čo žuvačka?

Trápiť vás môže aj žuvačka, ktorá sa najčastejšie prilepí medzi škáry pohovky alebo rovno na miesto, kam si sadáte najčastejšie. To je skrátka zákon schválnosti. Našťastie proti tomuto zákonu môžete ľahko bojovať, a to tak, že vezmete ľadovú kocku a prilepenú žuvačku schladíte. Žuvačku potom ľahko odoberiete, pretože krásne zmrzne a stvrdne.

Káva patrí k najčastejším škvrnám taky

K ďalším najčastejším škvrnám patrí škvrny od kávy. Našťastie aj tieto druhy škvŕn možno ľahko odstrániť, a to nariedeným saponátom. Ten je nutné do škvŕn vtierať a potom treba škvrnu vykefovať. Ak je škvrna čerstvá, saponát môžete vynechať a môžete siahnuť po soli, ktorú nasypete na škvrnu. Soľ pomaly votrite a tá škvrnu eliminuje.