S akými farbami kombinovať šedú
Bývanie

S akými farbami kombinovať šedú

Keď sa povie šedá, mnohí si predstavia šedú myš. Nepredbiehajte. V interiéri to tak nie je. Jej odtiene sú dokonale univerzálne až nenahraditeľné. Šedá farba totiž nabáda k experimentovaniu s farbami stien či doplnkov. Aké odtiene k nej ladia?

Čierna a biela

Patrí medzi farby, ktoré sa dajú kombinovať s akoukoľvek inou. So šedou to však platí dvojnásobne! To preto, že vzniká ich namiešaním. Ak siahnete po svetlom alebo tmavom odtieni šedej, bude s čiernou a bielou tvoriť dokonalú trojicu. Pokiaľ by na vás táto trojica pôsobila chladne, oživte ju doplnkom či kusom nábytku v prírodnom, hnedom odtieni.

Ružová

Pre všetky nežné bytosti. Stena vymaľovaná geometrickými tvarmi v odtieňoch ružovej a šedej bude vyzerať skvele. Alebo taký šedý gauč s ružovými vankúšikmi? Táto kombinácia určite zanechá neobyčajný dojem.

Modrá a jej odtiene

So šedou si vyložene sadne tmavá, námornícka modrá. Spoločne vytvoria výnimočný a nadčasový priestor. Keby na vás kombinácia pôsobila neosobne, doplňte ju napríklad o biele chlpaté vankúše alebo bielu kožušinu.

Žltá

Kombinácia šedej a žltej nadchne všetkých priaznivcov trendy bývania. Chladnejšia šedá sa skvele hodí k horčicovej žltej či žltej v odtieni vyzretého citróna. Dokonalý efekt a kontrast zaistí nábytok v masívnom prevedení a decentne zvolené doplnky s prvkami bielej.

Zlatá

Zlatá je pre všetkých, ktorí prahnú po luxuse. Jednu stenu vymaľujte na šedo a ozdobte ju elegantnou tapetou so zlatým motívom. Vyberte tiež niekoľko doplnkov, ktoré imitujú zlato a na stenu zaveste obraz v pozlátenom ráme.

Tyrkysová

Ak máte pre strach urobené a chcete niečo dramatickejšie, než jej kombinácia šedej a bielej, siahnite po hlbších odtieňoch. Temne tyrkysová s tmavo šedou dodajú interiéru moderný a dramatický nádych. Doplňte interiér o tmavý masívny nábytok a ten sa už o finálny dojem postará sám.