Regencycore alebo bývate ako anglická smotanka
Bývanie

Regencycore alebo bývate ako anglická smotanka

Chcete do svojho interiéru vniesť noblesu a eleganciu starovekých kráľovských rodín? Potom vás určite osloví regencycore, najnovší módny trend, ktorý spopularizoval seriál Bridgerton. Inšpiruje sa regentským Anglickom na začiatku 19. storočia, a hoci možno nie ste fanúšikom tohto seriálu, môže vás inšpirovať k malej zmene.

Luster a tapety

Nezačínajte od podlahy, ale od stropu. Rozvetvený luster s trblietavými kryštálmi dodá každej miestnosti zaujímavejší charakter. Ak si trúfate na odvážnu zmenu, vytapetujte niektoré steny v miestnosti svetlými tapetami s rastlinnými motívmi. Ostatné steny nechajte čisto biele alebo sivé. Regencycore štýl často zahŕňa olejomaľby s náboženskými motívmi, portréty alebo zátišia v pozlátených rámoch. Samozrejme, nemusíte investovať do originálu, postačia vám vytlačené repliky.

Vytvorte si doma miesto, kde môžete relaxovať s obľúbenou knihou alebo len so šálkou čaju. Ideálna je pohodlná lavica s ležadlom a vzorovanými vankúšmi. Nepodceňujte ani výber pohovky do obývačky. Dvojmiestna pohovka s drevenými nohami, zaoblenými oblúkovými podrúčkami a hlbokými matracmi je nadčasová.

Nezabudnite na detaily

Starožitný toaletný stolík so zrkadlom premení každú miestnosť na regentskú oázu. Prípadne môžete svoj starý stôl aspoň natrieť na bielo, dať mu trochu patiny a umiestniť naň ozdobné zrkadlo, dojem bude rovnaký. Nenechávajte ani holé okná. Či už sa rozhodnete pre rímske rolety, elegantné závesy v pastelových farbách alebo ľadové sklo, vytvoríte doma honosnú atmosféru.

Ak sa chcete pri zaspávaní cítiť ako na zámku, vymeňte existujúcu posteľnú bielizeň za posteľnú bielizeň v zlatých, krémových alebo staroružových odtieňoch s damaškovým vzorom. Nešetrite na vankúšoch a vyberte si tie s volánmi na okrajoch. Na nočný stolík umiestnite niekoľko jednoduchých bielych sviečok rôznych veľkostí.