Plastová móda udrela. Nielen pláštenky, ale aj kabelky stojí za hriech
Móda

Plastová móda udrela. Nielen pláštenky, ale aj kabelky stojí za hriech

Milovníčky jednoduchosti a jednofarebnosti to budú mať tento rok vážne ťažké. Do módy totiž vstúpila predovšetkým farebnosť a extravagancie, ktorú nenosí len tak niekto. Ak sledujete módny svet, veľmi dobre viete, že sa vracia retro kúsky, teda móda zo sedemdesiatych, osemdesiatych a deväťdesiatych rokov. Na retro kúsky by si však kdekto zvykol. Na čo si však kdekto nezvykne, sú plastové trendy, ktorými sa začínajú plniť obchody. 

Tohtoročná móda sa označuje za takzvanú „plastovú módu“. Návrhári pre svoje nové modely využívajú plast, ktorý je vždy dominantný. Ak ste boli súčasťou tohtoročného pražského Fashion Weeku, plastové doplnky či plastové oblečenie ste zaregistrovali takmer na každej modelke či modelovi. 

Dáždniky sú out 

Plastová móda zahŕňa predovšetkým pláštenky, ktoré naraz nahradili dáždniky. Dáždniky sa zrazu nenosí, sú takzvane out. Namiesto nich si kúpte spomínané pláštenky, ktoré sa predávajú v podobe vkusných kabátov s kapucňou. Moderné sú najmä priehľadné pláštenky, nie klasické farebné kúsky, ktoré poznáme z detstva. 

Okrem plášteniek sú štýlové i plastové kabelky 

Samozrejme pláštenky nie sú to jediné, čo sa predáva v plastovej podobe. Teraz sa do obchodov dostali aj plastové kabelky, ktoré odhaľujú, čo v kabelke máte. Kabelky až doteraz schovávali neporiadok, lenže teraz ide všetko, čo máte v kabelke vidieť. 

Nielen kabelky, ale aj mnohé batohy majú plastové prvky a opäť odhaľujú všetky veci, ktoré v kabelke máte. Buďte teda opatrní pri plnení kabelky či batohy a nedávajte si do nich žiadne cennosti, ktoré by mohol zaregistrovať vreckár alebo zlodej, ktorý by sa pokúsil módny plastový doplnok ukradnúť. 

Plastová móda má teda aj svoje nevýhody, aj cez ne je však pre tento rok typická. Kto nemá ešte plastové kúsky v šatníku, mal by to rýchlo napraviť. Práve plast tento rok udáva štýl.