Upratovacia firma ako spasiteľ. Podľa čoho ju vyberať, aby sme sa nespálili?
Bývanie

Upratovacia firma ako spasiteľ. Podľa čoho ju vyberať, aby sme sa nespálili?

Niekoľkokrát v roku musíme dom upratať trochu viac než v iných častiach roka. Musíme navyše umyť okná a odšoupnout nábytok, za ktorým sa za tie mesiace nahromadila tona špiny. Dôležitý je hlavne jarné upratovanie po zime, počas ktorého treba dať dom do poriadku skôr, než prídu veľkonočné sviatky. Lenže mnohí ľudia na to nemajú naozaj čas alebo sú večným upratovaním vyčerpaní. Práve tí by mali využiť pomocní ruky vyslaných upratovacími spoločnosťami. Bohužiaľ drvivá väčšina ľudí je veľmi skeptická k upratovacím spoločnostiam, bojí sa, že by sa pri výbere spoločnosti spálili a všetky cennosti im zmizli z domu. Našťastie už existuje niekoľko tipov, podľa ktorých upratovaciu firmu voliť, aby ste sa nespálili. 

Podľa čoho vyberať upratovaciu firmu? 

  • Certifikáty kvality. Kvalitu potvrdzujú certifikáty, ktoré upratovacie firmy získali. Napríklad, ak má firma certifikát udelený Českou asociáciou upratovania a čistenia, môžete firme dôverovať. Aj členstvo v profesijných asociáciách môžu byť dôkazom kvality firmy a dôveryhodnosti firmy. 
  • Kvalitné poistenie. Každá správna kvalitné upratovacia služba by mala mať kvalitné a dobré poistenie. Či už sú to upratovacie firmy zameriavajúce sa na domácnosti alebo na firmy a spoločnosti, dobré poistenie zodpovednosti za spôsobené škody je nutnosťou. Pokiaľ firme také poistenie chýba, radšej dajte od nej ruky preč. V prípade spôsobenia škôd by ste tak ťažko vyťahovali z firmy peniaze. 
  • Adekvátne cena. Dobrá a dôveryhodná upratovacia firma má tiež adekvátne ceny. To znamená, že ceny sú akurát, nie sú vysoké ani príliš nízke. Ak narazíte na firmu s príliš nízkymi cenami, radšej dajte od nej ruky preč. Neraz sa stalo, že si peniaze navyše obstarali krádeží. 
  • Samozrejme nemáme na mysli zľavové a výhodné akcie, ktoré sa konajú väčšinou počas jari a zimy, kedy je o upratovacie služby najväčší záujem.