Desať vecí, ktorými si spríjemníte jarné dni
Zaujímavosti

Desať vecí, ktorými si spríjemníte jarné dni

Každé ročné obdobie je pre človeka a jeho ľudský organizmus veľmi náročné. Najmä zima a jar sú najväčšou záťažou, pretože sa práve v týchto dňoch mení čas, čo má na človeka šialený dopad. Dokonca je preukázané, že sa zvyšuje množstvo autonehôd alebo že sa človek dostáva ľahšie do depresií. A keďže je tu jedno z týchto náročnejších ročných období, je potrebné vedieť, ako si jarné dni spríjemniť. Nechajte sa preto inšpirovať naším zoznamom desiatich vecí, ako si jarné dni spríjemniť a zlepšiť, aj keď na prvý pohľad nevyzerajú najlepšie. 

Desať vecí pre spríjemnenie jari 

  1. Výstavy orchideí a kvetín sa konajú na mnohých miestach Českej republiky. Napríklad v Prahe sa v skleníku Fata Morgana koná výstava orchideí, inde sa zase konajú výstavy tulipánov alebo ruží. Mnohé výstavy prebiehajú aj v zámockých interiéroch, teda je to tip na skvele strávené popoludnie s rodinou.
  2. Starajte sa o svoju pleť. S ochod zimy naša pleť opäť trpí, pretože si musí zvykať na iné počasie a teploty. Preto o ňu starajte s tými najlepšími produktmi, ideálne s prírodnými produktmi.
  3. Kúpte si rúž. Opäť sa totiž začínajú nosiť výrazné farby, preto nimi natrite aj svoje pery. Rúže výrazných odtieňov sú k zakúpeniu naozaj na každom rohu, vyberte si tú najvýraznejší.
  4. Choďte za oddychom. Namiesto toho, aby ste sa stresovali kvôli veľkonočným sviatkom, pridajte sa k stovkám ľudí, ktorí idú skôr za oddychom.
  5. Kúpte si nové spodné prádlo. Urobte si radosť a kúpte si nové spodné prádlo, ktorým okúzlite svoju drahú polovičku.
  6. Doprajte telu očistu. Jar je ideálna chvíľa na to, aby ste telu dopriali po zime potrebnú očistu. Dajte mu na pár dní pauzu od všetkého, čo ho zaťažuje, a cíťte sa po zime konečne lepšie.
  7. Kúpte si nové jarné topánky. Predsa len je v nadchádzajúcich mesiacoch budete potrebovať, nemyslíte?
  8. Nepostrádejte prípravky na ochranu pleti. Predsa len slniečko je hlavne z jari zradné, doprajte mu preto úľavu a kúpte si ochranu proti slniečku v podobe mastičiek, krémov, olejčeka alebo napríklad púdrov.
  9. Upevnite svoju imunitu. Aj na jar vyčíňa bacily, preto svoju imunitu upevnite, a to napríklad tým, že sa začnete otužovať alebo piť sirupy na posilnenie imunity.
  10. Doprajte vlasom regeneráciu. Pokiaľ máte po zime vlasy suché a bez lesku, regenerácie s pomocou masiek na vlasy alebo iných prípravkov je to najlepšie, čo môžete urobiť.