Prečo je pre nás očistná kúra bylinkami tak dôležitá?
Zdravie

Prečo je pre nás očistná kúra bylinkami tak dôležitá?

Jar je v plnom prúde a dvíhajúce sa teploty nás lákajít na pobyt na čerstvom vzduchu. Veď čo môže byť lepšie, ako prechádzka vonku so slniečkom v chrbte. Jar nielen že nás pripravuje na leto, ale vyzýva nás na detoxikáciu organizmu. 

Zbavovať telo škodlivých látok môžete kedykoľvek, avšak najčastejšie sa táto ozdravná kôra vykonáva v tomto období. Niektorí môžu držať aj niekoľkodňové pôst, ale pre nás menej odvážne stačí do jedálnička zaradiť pitia zeleninových štiav a bylinkových čajov, napríklad žihľavu. 

Dôležité je svojmu telu načúvať, vydať sa tou najprirodzenejšou cestou a zbaviť sa záťaže škodlivých látok. Organizmus vyčistený od nahromadených jedov lepšie vstrebáva vitamíny, tým sa zákonite posilňuje jeho imunita a obranyschopnosť. Zrazu začneme pociťovať oveľa viac energie, vylepší sa nám treba kvalita spánku a s tým aj naše koncentrácie v bdelom stave. 

Telo má samo o sebe určitú sebeočistnou schopnosť, ale musíme mu vytvoriť podmienky. Trebárs dostatkom tekutín a ľahší stravou, kedy obmedzíme mastné jedlá, údeniny, sladkosti, kofeín, nikotín. 

Počas prečisťovanie tela je dôležité prijímať dostatok tekutín, ideálne je čistá voda alebo ochutená bylinkami. Obličky tak majú šancu lepšie odstraňovať nežiaduce látky a usadeniny z tela von. Najlepšie na pitie je čistá voda bez bublín alebo bylinkové čaje. Odporúča sa počas dňa piť voda, ktorú najprv desať minút povaríte, tým zvýšite účinnosť odplavovanie látok z tela von.