O príšere z jazera Loch Ness ste počuli. Ale poznáte aj iné legendy a povery?
Zaujímavosti

O príšere z jazera Loch Ness ste počuli. Ale poznáte aj iné legendy a povery?

Okolo akej krajiny kolujú najrôznejšie povery a mýty? Aká krajina je doslova opradená legendami? Ľudia nemusia dlho premýšľať, vybaví sa im automaticky Škótsko, ktoré je týmto preslávené. Ľudia sem jazdia buď za tunajšie whisky, alebo jazdí práve za tunajšími záhadami a tajomstvami, ktoré sa so Škótskom spája.

Vôbec najznámejší legendou je legenda o príšere, ktorá údajne žije v jazere Loch Ness. To je druhé najväčšie jazero v Škótsku. Aj keď povedačky, ktoré okolo príšery z jazera Loch Ness kolovali, boli prvýkrát čistými výmysly, neskôr sa ukázalo, že v spomínanom jazere skutočne príšera žije. Podkladajú to mnohé dokumenty a autentické, reálne nahrávky a videozáznamy, ktoré zachytávajú hrôzu vzbudzujúce príšeru. Je však samozrejme na každom z nás, či uveríme, že príšera ešte stále žije v hlbinách jazera Loch Ness, či či už dávno zahynula.

O príšere z jazera Loch Ness však vieme, túto legendu a povesť veľmi dobre poznáme. Lenže poznáte iné povesti a legendy, ktoré sa so Škótskom spája?

Duch nebohého Rizzia

Legendy a povesti sa spája aj s kráľovským sídlom – palácom Holyrood v Edinburghu. Práve tu má údajne strašiť duch brutálne zavraždeného Davida Rizzia, čo bol taliansky dôverník škótskej kráľovnej Márie Stuartovej. Práve David Rizzio mal byť zavraždený kráľovniným žiarlivým manželom. Malo dôjsť k brutálnej vražde, ktoré Marie prizerala.

Za templárskym pokladom

Mnoho tajomstvo a záhad sa tiež spája s Rosslynský kaplnkou, ktorú nájdeme južne od Edinburghu. Práve tu sa má totiž ukrývať tajomný templársky poklad. Týmto pokladom má byť konkrétne svätý grál alebo Archa dohovoru.

Aj keď sa naozaj nevie, či tu templársky poklad stále je, stále sa sem schádzajú stovky turistov, ktorí dúfajú, že hádanku, ktorá sa zdá byť nerozlousknutelnou, rozlúskne. Aj keď sa to doterajším turistom ešte nepodarilo, z bohato zdobených interiérov boli absolútne nadšení.