Najbizarnejšie športy, ktoré ľudia na svete robia
Zaujímavosti

Najbizarnejšie športy, ktoré ľudia na svete robia

Chcete začať športovať? Možno sa sami seba pýtate, aký šport by bol pre vás ideálne, aký by vás bavil, napĺňal, aký by bol ideálnym vyplnením vášho voľného času. V prípade, že patríte k ľuďom, ktorí chcú začať skutočne športovať, nechcete vziať do úvahy nejaký z najbizarnejších športov sveta? Klasický futbal, skateboarding alebo basketbal je predsa nuda. Za vyskúšanie stojí treba surfovanie so psom alebo extrémne žehlenie.

Človek by povedal, že ho už nič neprekvapí. Ale my vám zaručujeme, že vás prekvapíme tým, že spomenieme zaujímavé, naozaj až bizarné športy, ktoré dnes ľudia vykonávajú po celom svete. Nad jednotlivými športy zostáva rozum stáť, napriek tomu sa mnohí rozhodujú ich prevádzkovať.

Bossaball

Poznáte šport menom bossaball? Názov takmer nič nenaznačuje, preto si to poďme vysvetliť. Bossaball je šport, ktorý vyzerá na prvý pohľad ako klasický volejbal. Hrá sa zásadne na nafukovacom ihrisku, kedy na každej strane uprostred ihriska je trampolína. A tá prirodzene mení celú dynamiku hry.

Šachbox

Už ste počuli o športe menom šachbox? Nejedná sa o klasické šach, dokonca nejde ani o kúzelnícke šach, ktoré poznáme z Harryho Pottera. Šachbox je šport, počas ktorého sa hráči striedajú v boxe a v šachu. Medzi jednotlivými kolami sú minútové prestávky.

Extrémne žehlenie

Milujete domáce práce? Pravdepodobne nie. Najmä žehlenie je vždy doslova za trest. Pravdou však je, že existuje úplne bizarné šport, ktorý nesie názov „extrémne žehlenie“. Počas tohto športu sa domáce práce premení na adrenalínovú zábavu. Extrémne žehlenie spočíva v tom, že si žehliacu dosku vezmete na zaujímavé miesto. Niektorí žehlí v korunách stromov, iní žehlí pri horolezectvo, iní si berú doska so sebou na skok padákom.

Casumo

Ďalším bizarným športom je šport menom casumo, čo je šport prevádzkujúci sa v Novom Škótsku. Jedná sa o závodný šport, preteky sa konajú nielen v spomínanom kanadskom Novom Škótsku, ale aj v USA.