Ktoré potraviny telu škodí a ktoré naopak prospievajú?
Zdravie

Ktoré potraviny telu škodí a ktoré naopak prospievajú?

Ak sa chcete cítiť trochu zdravšie, rozhodne by ste mali trochu zdravšie aj jesť. Je nutné, aby sme sa zamerali na našu stravu všeobecne, nie len vo chvíli, kedy nás ničí prebytočné tuky a kedy s nimi chceme skoncovať. Musíme sa sústrediť na to, aby sme jedli trochu zdravšie celý život, nielen v určitej fáze nášho života, kedy nám skrátka dôjde, že s prebytočnými kilami zrazu už nechceme žiť.

Jesť trochu zdravšie v sebe neobsahuje nutne sa vyhnúť všetkým sladkostiam, ale stačí je hlavne obmedziť. Raz za čas si doprajte čokoládu na nervy, ale nejedzte ju každý deň – veď každý deň je to už závislosť. Obmedzte aj chodenie do fastfoodov a radšej sa bežte pokochať nejakú peknú reštaurácií, v ktorej si dáte šalát s kuracím mäsom. Skúste žiť trochu hodnotnejšie aj v otázke stravovanie.

Pri správnom zdravom stravovaní by sme sa mali vyhnúť hlavne nasledujúcim veciam, ktoré nám škodia. Na druhú stranu by sme sa mali sústrediť na jedenie takých vecí, ktoré nám prospievajú. O aké potraviny sa jedná? Čítajte nižšie:

Aké potraviny nášmu telu prospievajú?

Väčšinou sa stáva, že najviac nám prospievajú také potraviny, ktoré nikto nemá rád. Teda skôr deti je nemajú rady, ale neskôr sa s vekom stáva, že sa naučíme jesť naozaj všetko. Skúsme preto jesť tak, že sa do nášho jedálnička zakomponujeme také suroviny, ktoré nám prospievajú. Skrátka sa raz Prekonajme a skúsme jesť to, čo je pre naše zdravie naozaj vhodné – aj keď je to niečo, čo nám nechutí. Medzi také potraviny sa radí hlavne ryby, ktoré sú nositeľom bielkovín, ďalej tiež strukoviny, ktoré by sa do jedla mali pridávať vždy zhruba dvakrát týždenne, ďalej tiež brokolica alebo cesnak. S cesnakom nešetrite. Jedná sa o prírodné antibiotikum, ktoré nám pomáha po všetkých smeroch!

Aké potraviny nám škodí?

Naopak sa však začnite vyhýbať nasledujúcim potravinám. Sú to napríklad zemiačiky, ktoré nie je dobré konzumovať veľmi často. Tiež sa vyhnite aj vyprážaným jedlám, ktoré sú veľmi ťažká a pre naše zdravie úplne nebezpečná. Medzi zakázané potraviny patrí aj nadmerná konzumácia mlieka alebo sladkých nápojov či sirupov. Nie sú dobrá ani červená mäsa – teda moc často nekonzumujte ani chudé steaky.