Staňte sa majstrami na svoj život. Spoznajte lifehacking
Zaujímavosti

Staňte sa majstrami na svoj život. Spoznajte lifehacking

Potrebujete trochu zlepšiť produktivitu, aby vám úlohy neprerastali cez hlavu? Stále hľadáte ten správny systém alebo zlepšujete ten súčasný? Nie ste v tom sami – dokonca už existuje aj názov pre vám podobné – venujete sa lifehackingu.

Čo je lifehacking?

Lifehacking je metóda, ktorá vám umožňuje využívať svoj čas a zdroje efektívnejšie. Ide o spôsob hľadania rôznych metód, ako zlepšiť svoj život, a to ako v práci, tak aj v súkromí.

Lifehackeri neustále hľadajú nové spôsoby, ako zvýšiť svoju produktivitu, ako rýchlejšie splniť vopred dané úlohy alebo ako procesy v našom živote automatizovať pomocou rôznych nástrojov a digitálnych aplikácií. Znamená to nájsť to, čo najlepšie funguje, používať správne nástroje a čo najlepšie využívať príležitosti, ktoré sa okolo vás ponúkajú.

Také techniky vedú k úspore času, úsilia, starostí a odstráneniu všetkého zbytočného vo vašom živote, čo vás neposúva dopredu. Ide o to pracovať skôr múdro ako veľa, posunúť veci na vyššiu úroveň, dosiahnuť výsledky, byť efektívne a maximálne využiť svoj čas.

Kde začať?

Stanovte si priority a vyberte si na učenie oblasti, ktoré vás najviac zaujímajú a ktoré vám pomôžu sa zlepšiť a vidieť pokrok. Oplatí sa venovať veľa času brainstormingu, výskumu a vytváraniu stratégie. Potom to všetko uvediete do praxe av priebehu procesu vykonáte úpravy.

Zvoľte si jeden nový návyk, ktorý zavediete do svojho života. Všetko je proces, ktorý si vyžaduje veľa času, mentálnu prípravu, správne myslenie, dôslednosť a motiváciu. Možno sa mu však ľahko naučiť. Vyberte si vždy iba jeden návyk a skúste ho zaviesť po dobu tridsiatich dní, potom vyhodnoťte pokrok a rozhodnete sa, či budete v budovaní návyku ďalej pokračovať alebo sa presuniete inam.

Lifehacking môže byť tiež zameraný na rozvoj osobnosti a zlepšovanie sebaúcty, napríklad prostredníctvom meditácie alebo sebavzdelávania.