Rumunsko: boj krásy a predsudkov
Zaujímavosti

Rumunsko: boj krásy a predsudkov

Európa je plná krásnych miest, ale na niektoré sa zabúda. Rumunsko je rajom pre turistov s batohom a dobrodružných cestovateľov. Hanba. Je toho dosť, aby to zaujalo každého.

Iný svet

Rumunsko má jedinečné hory, rieky, históriu, mestá a prírodu. To všetko v balíku nerafinovaných a niekedy až príliš surových zážitkov. Niektorých turistov priťahuje, iných odrádza. Pravdou však je, že cestovanie po Balkáne (a najmä po Rumunsku) si vyžaduje istú dávku odvahy.

Trojica pokladov

Krajina mimo dosahu cestovateľov je plná zákutí a čarovných miest. O niektorých z nich človek nemá ani potuchy. Ale nájdete tam pokoj a nový svet. Je to neporovnateľné s konzumom, ktorý sa často vyskytuje vo veľkých mestách. Nie je výnimkou, že ak Rumunsko navštívite raz, určite sa sem vrátite viackrát a zakaždým budete príjemne prekvapení.

Delta Dunaja

Miesto, kde sa rieka vlieva do Čierneho mora, je jedným z najkrajších v Rumunsku. Pokoj a monumentálnosť v jednom, stovky lagún a malých zátok, tisíce vtákov na čele s bielym pelikánom. Prechádzka týmto regiónom je potešením pre dušu, k čomu prispieva aj skutočnosť, že oblasť okolo delty patrí medzi najmenej osídlené miesta v Európe.

Hrady, hrady, hrady

Rumunsko je ich plné, doslova na každom väčšom kopci. A všetky majú za sebou pohnutú históriu. Na samom vrchole záujmu stojí Draculov Bran, tesne za ním nasledujú Peles, Poenari, Râșnov, Făgăraș, Bánffy, Strudza alebo Hunedoara s českou stopou. Všetky stoja za návštevu.

Do mesta

Prevažná väčšina turistov mieri do Rumunska najmä kvôli jeho jedinečnej prírode. Za pozornosť však stoja aj mestá. Bukurešť s Ceaușescuovým palácom, skanzenom Satului, triumfálnym oblúkom, kláštormi a kostolmi vám pripomenie, že Rumunsko nesmiete vynechať na svojom cestovateľskom zozname. A ak si chcete oddýchnuť od všadeprítomnej monumentality, skúste nájsť nenápadný pamätník nultého kilometra rumunských ciest.