Ako na obývaciu izbu v industry štýle?
Bývanie

Ako na obývaciu izbu v industry štýle?

Síce sa industry štýl spája s loftovým bývaním. Pokiaľ ste si ale tento štýl bývania zamilovali, môžete tak premeniť napríklad aj panelákový byt. Ako na obývačku v industry štýle?

Materiály hrajú prím

Najdôležitejšia súčasť industry sú určite materiály a detaily. Nepotrebujete nič viac, než betónovú stierku. Pokiaľ je podlaha v miestnosti drevená a má už niečo za sebou, rozhodne ju nerenovujte. Priznajte všetku kabeláž a rúrky v miestnosti. Nebojte sa obnažiť krovy, ak ste majiteľmi rodinného domu. Na nábytok zvoľte kovové nábytkové nohy a štýlovo čisté úchytky. Nič by nemalo byť príliš ozdobné, príliš prvoplánové. Prečo sa mazať s výmaľbou? Pokojne nechajte steny holé, priznať môžete ako betón, tak tehly.

Dekorácia? Jedine štýlové

Rozhodne nebudete prahnúť po volánikových záclonách a farebných kobercoch. V industry štýle sa na zem môže hodiť napríklad koberec, ktorý si ušijete zo starých džínsov. Perfektnú službu urobí aj starý bicykel po dedovi. Ten natrite na bielo a zaveste ho ako hlavnú dekoráciu nad pohovku. Hrať sa môžete aj so svetlom. Zrkadiel s kovovými rámami nie je nikdy dosť, rovnako ako sklenených stolíkov. Konferenčný stolík môžete ponechať kovový, alebo si naň dajte sklenenú dosku.

Príliv inšpirácie

Celok, ktorý tvoríte, má za úlohu jediné – vytvoriť priestor, kde je dostatok inšpirácie. Rozhodne nie ste skanzen spomienok dávno minulých. Svoje školské fotky si preto uschovajte do krabíc. tu sa tvorí prítomnosť a budúcnosť. Od priestoru očakávajte príliv inšpirácie pre vaše kreatívne chvíľky, a to či už sa venujete tvorivému písaniu, alebo výrobe originálnych šperkov z kože či drahých kameňov. Uskutočňujte to, čo tvorí vašu osobnosť. Tento priestor vám dokonale vyjde v ústrety.

Obývačka v industry štýle môže mať pohovku v koži aj textile. Dôležité je, aby nehýrila farbami. Šedá postačí na pohovku aj na ďalšie kúsky nábytku. V kombinácii so surovým drevom sa potom jedná o štýlový gól.