Máte tmavú kuchyňu? Poradíme, ako do nej dostat svetlo
Bývanie

Máte tmavú kuchyňu? Poradíme, ako do nej dostat svetlo

Väčšinou sa to stáva vtedy, keď si kúpite nejaký už postavený dom alebo si kúpite nejaký pekný byt, v ktorom sa rozhodnete žiť – nie ste s niečím spokojní. Väčšinou je táto nespokojnosť iba drobná. Napríklad spočíva v tom, že kúpeľňa nie je až taká veľká, po akej ste v skutočnosti túžili. Alebo je to kvôli tomu, že linka je o centimeter dlhšia, než ste chceli. Niekedy nie ste však spokojní s tým, že máte síce tmavú kuchyňu, ktorá sa vám páči, ale je v nej až príliš tma. Ako teda v takej tmavej kuchyni „rozsvietiť“ viac svetla?

Samozrejme kvôli tomu, že máte málo svetla v kuchyni, si nemusíte kupovať opäť iný dom alebo byt. Je to iba drobný zádrhel v inak úplne dokonalom príbytku. Navyše málokto to vie, ale aj s týmto problémom sa dá niečo robiť.

Tento problém nenastáva často

Pokiaľ sa navyše stretnete s týmto problémom, väčšinou sa môžete cítiť úplne ojedinele, pretože len málokedy sa stáva, že je v kuchyni tma. Najčastejšie je tento problém pri novostavbách, ktoré zatiaľ ešte nikto neobýval, preto sa neprišlo na tento drobný zádrhel či na túto drobnú nepríjemnosť. Veľakrát je však za tmavú kuchyňu zodpovedný ten, kto si ju nechal postaviť – predsa len v poslednej dobe hlavne mladí ľudia dbajú na módne trendy a nechávajú si tak postaviť kuchyňu napríklad v tmavej podobe, ktorá by ladila s tmavým betónovým podkladom. Potom sa nie je čomu diviť, keď je kuchyňa taká tmavá – svetlo sa nemá kde odraziť.

Ako dostať do miestnosti viac svetla?

Viac svetla však prinesiete pomerne ľahko – stačí, aby ste sa sústredili na okná. Pokiaľ sa rozhodnete postaviť si takú kuchyňu, ktorá bude tmavá, nezabudnite do nej pristaviť aj veľké francúzske okná. Práve vďaka veľkým oknám, ktoré sú obvykle od zeme až k stropu, dosiahnete to, že do miestnosti bude prúdiť oveľa viac svetla, než tomu bolo doteraz. Do takej kuchyne rozhodne nevoľte malé okná, pretože by ste v kuchyni museli svietiť neustále.