Ako na útulné bývanie? Vintage štýl stojí za zváženie
Bývanie

Ako na útulné bývanie? Vintage štýl stojí za zváženie

ybrať domové schránky alebo kľučky na dvere nemusí byť prechádzka ružovým sadom. Najmä, ak vezmeme do úvahy, že je ponuka na trhu doslova obrovská. Pomôcť však môže štýl, v ktorom interiér a exteriér zariaďujete. Pokiaľ sa budete držať pravidiel daného štýlu, už nikdy pre vás nebude vyberanie prakticky čohokoľvek záhadou. Naopak – podarí sa vám vykúzliť naozaj útulné, jednotné čiže aj veľmi príjemné bývanie. Za zváženie stolí vintage štýl.

Posuňte detaily do popredia

Najmä ak stavíte na francúzsky vintage štýl, budete doslova nadšení zo svojho príbytku. Pokiaľ milujete doplnky a vadí vám, že sa v mnohých interiéroch stratia (spadajú sem práve aj prvky v podobe kľučiek alebo zámkov), v tomto štýle práve drobnosti už spomínané vyniknú.

Francúzsky vintage štýl bývania totiž vie, že detaily hrajú hlavnú rolu, aj preto sa na ne vsádza všetkými desiatimi. Doplnky, respektíve doplňujúce prvky, kam spadajú aj vázy s kvetinami, police plné knižiek alebo ďalších dekorácií sú hlavnými aktérmi v zútulnení celého príbytku.

Teplé farby hrajú prím

Keď sa do toho všetkého pridajú aj teplé farebné odtiene, ktoré pôsobia naozaj veľmi teplo, svetlo, ale niektoré tóny aj krapet výrazne, vnuknete svojmu interiéru aj poriadnu porciu radosti. Nezabúdajte ani na dekorácie v týchto farbách, respektíve ktoré budú pekne súznieť so zvyškom interiéru, prípadne ktoré budú jej pravým opakom čiže kontrastom.

Komody ako od babičky

Keď sa vám pri pohľade na vaše bývanie oživia spomienky na detstvo, máte vyhrané. Najmä nábytok môže vyzerať ako z čias babičkiných mladých rokov. Nepleťte si však vintage štýl s retrom – hovoríme o dvoch úplne rozdielnych štýloch, ktoré pôsobili v iných rokoch.

Pokiaľ vás ale zaujíma priamo francúzsky vintage štýl, inšpirácie nájdete na internete celú kopu. Na jednotlivých obrázkoch uvidíte aj to, ako pekne do seba svetlé tóny zapadajú a aký efekt vytvára.