Aké rastliny voliť do kuchyne?
Bývanie

Aké rastliny voliť do kuchyne?

Rastliny rozhodne patrí do interiéru a rozhodne majú v interiéri svoje miesto. Pravdou však je, že mnohí ľudia si myslia, že sa hodia rastliny všade len nie do kuchyne. Lenže práve do kuchyne sa rastliny hodí najviac! Rastliny majú v kuchyni rozhodne svoje miesto, vyzerajú veľmi esteticky, navyše majú v kuchyni veľký význam. Zoberme si napríklad bylinky, ktoré si v kuchyni necháme – nebudeme ich zabúdať pridávať do pokrmov, dodajú nášmu jedlu šmrnc, navyše krásne rozvonia akúkoľvek miestnosti v dome.

Rastliny v kuchyni taktiež pohltí všetok pach a pekne prečistí vzduch. Preto nad nimi nemávajte rúk a nejaké krásne rastliny si do svojho interiéru skrátka kúpte. Mnohé rastliny vás dokonca upokojí, predsa len kuchyňa býva často miestom veľmi stresujúcim.

Ponúka sa však otázka, aké rastliny do kuchyne patrí. Všeobecne možno povedať, že do žiadnej kuchyne nepatrí jedovaté rastliny, ani rastliny tŕnisté alebo opadávajúci. Rovnako tak je potrebné sa vyhnúť tým, ktoré sú náchylnejšie na škodcov alebo ktoré treba ošetrovať chemickými postrekmi a nebezpečnými látkami. Taktiež sa vyhnite rastlinám, ktoré zachytávajú nečistoty alebo ktoré sa veľmi zle omývajú.

Aké rastliny do kuchyne voliť?

Aké rastliny do kuchyne nevoliť, to sme si už prezradili. Ponúka sa však otázka, aké rastliny naopak do kuchyne zvoliť. Najlepším možným riešením je takzvaný zelenec, ktorý krásne čistí vzduch a ktorý odstraňuje zo vzduchu takzvaný formaldehyd a xylén. Navyše dokáže prežiť aj niekoľko dní bez zaliatie, nevadí mu ani slniečko, ani tieň.

V menších kuchyniach, kde býva teplo, sa darí Dracena, ktorá vyžaduje len miernu zálievku, na oplátku nám tiež vyčistí vzduch. Nemusíte sa byť ani citrusov alebo kávovníkov či klasických nemeckých fialiek.

Nezabúdajte na bylinky

Do kuchyne sa samozrejme hodí aj spomínané bylinky, ktoré majú v kuchyni jednoznačne svoje miesto. Odporúčame pestovať hlavne mätu, bazalku, tiež pažítku a petržlen.