Čím najlepšie zatemníte okná v spálni?
Bývanie

Čím najlepšie zatemníte okná v spálni?

V spálni trávime najviac svojho voľného času. Je to miesto, kde odpočívame, kde leňošíme, kde si čítame. Táto miestnosť by mala byť zariadené veľmi príjemne a útulne, inak sa nám v nej nebude vôbec pekne spať. Ak patríte k ľuďom, ktorí milujú počas spania tmu a nechcete, aby vám ranné svetlo pokazilo dlhý a kvalitný spánok, mali by ste svoje okná zatemniť. Otázkou je, čím zatemníte spálni najlepšie?

Predsa len na trhu narazíte na mnoho spôsobov zatemnenie okien. Otázkou je, k aké možnosti sa prikloníte. Zaujme vás skôr zatemnenie okien roletami alebo závesy? Dáte prednosť modernému zatemnenie alebo radšej efektívnemu zatemnenie? Aby bol váš výber čo najjednoduchší, rozhodli sme sa vám pomôcť.

Lacným luxusom sú závesy

Neoddeliteľnou súčasťou každej modernej spálne sú závesy. V súčasnej dobe sú skutočne neodmysliteľné, najmä, ak sú masívne, dlhé a svetlu nepriechodné. Presne také závesy vám pomôžu dokonale zatemniť spálňu. Je to pomerne lacný luxus, ktorý si môže dovoliť každý z nás. Ceny takýchto závesov nesiahajú do miliónov ani do tisícov korún, zvyčajne ich kúpite za pár sto korún. Najdrahšie dosahujú maximálne pätnástich stoviek korún.

Keď nie ste milovníkom závesov

Ak patríte k ľuďom, ktorí nie sú nadšenci do závesov, siahnite radšej po žalúziách. Je nutné upozorniť na to, že sa na ne lepia prach, preto s tým počítajte. Ak sa chcete večnému utieranie žalúzií vyhnúť, odporúčame siahnuť po roletách, na ktoré sa prach až tak nelepí. Navyše rolety sú o trochu vkusnejšie než žalúzie, ktoré sú takýmto štandardným vybavením každej spálne.

Veľmi elegantné sú najmä látkové rímske rolety, ktoré sú vyrobené z bambusu. Proti svetlu vám ešte môže pomôcť napríklad japonská posuvná stena.

Je teda veľa možností, ako dokonale zatemniť spálňu, v ktorej tak radi trávite svoj čas. Pre aký spôsob zatemnenia sa rozhodnete vy?