Bývanie

Štyri a jeden spotrebič či vychytávka, bez ktorých v kuchyni nedáte ani ranu

Každá moderná gazdinka ocení vo svojej kuchyni pomocníkov, ktorí jej pomôžu s každodennými činnosťami, ako je varenie alebo príprava lahôdok na večerné posedenie. Moderná kuchyňa nevyzerá len na prvý pohľad moderne, ale je tiež múdra, teda chytro zariadená – plná spotrebičov a vychytávok, ktoré prácu podstatne uľahčujú. Lenže v obchodoch dnes a denne narážame na spotrebiče a vynálezy, o ktorých nevieme, ako fungujú. Prinášame preto zoznam vecí, ktoré v kuchyni rozhodne pomôžu. 

kuchynský gril 

Trápi vás, že sa mäso na obed vo vnútri uvarilo alebo že stratilo úplne všetku šťavu? S domácim kuchynským grilom sa to stať nemôže. Domáce grily je možné si kúpiť v mnohých podobách, ľudia oceňujú najmä také, ktoré samy poukazujú na to, kedy je mäso prepečené a kedy ešte nie. Grily perfektne ugrilujú najmä bravčové mäso alebo hovädzie, s ktorými sa kuchárky či kuchári v domácnosti najviac bijú. 

Multifunkčný robot 

Ani sa nenazdáme a budú tu vianočné sviatky, ktoré sa každým rokom nesú v znamení zdĺhavého pečenia. Aby príprava cesta bola tento rok menej náročná, odporúčame si zaobstarať multifunkčného robota, ktorý spracuje nielen cesto, ale tiež pripraví dipy, omáčky alebo rozomelie všetko, čo do neho nasypete. 

tyčový mixér 

Aj keď je multifunkčná robot fantastický spoločník v kuchyni, nezaobídete sa v mnohých situáciách bez klasického tyčového mixéra, ktorý oceníme najmä pri príprave hustých polievok. 

Multifunkčný hrniec 

Určite ste už počuli o veľkom multifunkčnom hrnci, v ktorom je možné nielen pripraviť vývar, ale funguje aj ako tlakový hrniec, ako domáca pekáreň alebo ryžovar. Takéto hrnca sa na trhu pohybujú v rádoch niekoľkých tisíc korún a sú to skutočne nenahraditeľní pomocníci pri varení. 

Domáca pekáreň 

Nemáte radi chleba z obchodov, ktorý mnohokrát nie je ani tak mäkký, ani tak dobrý, ako ste si ho predstavovali? Môžete si svoj vlastný chleba urobiť doma, a to v domácej pekárni. Výhodou je to, že si chleba môžete pripraviť z ingrediencií, ktoré máte najradšej. Nemusíte premýšľať nad tým, čo v chlebe asi skutočne je obsiahnuté a čo nie je. Skrátka to budete vedieť, pretože si ho upečiete sami.