Chcete bývať v rušnej oblasti? Postavte si zvukovo odolný dom
Bývanie

Chcete bývať v rušnej oblasti? Postavte si zvukovo odolný dom

Každý túži mať dom postavený inde. Niektorí chcú mať svoj domček postavený na mieste, kam nikto nevidí a kam nikto nemôže, iní túžia po domčeku v lese, niekto chce bývať na dedine, iný v rušnom meste. Ak si chcete postaviť domček v rušnej štvrti veľkomesta, odporúčame vám si postaviť zvukovo odolný dom, vďaka ktorému bude spanie v novom príbytku či trávenie času v novom príbytku úplne fantastické, ničím nerušené. Málokto si dnes uvedomuje, že žijeme v zaujímavom, vyspelom svete, v ktorom je možné úplne čokoľvek. Dokonca aj hluk zvonku možno stopercentne izolovať, ak viete, ako na to. 

Vďaka zvukovo odolnému domu môžete nechať ruch ciest alebo hlučné susedov pred prahom domu. Vyhnete sa nepríjemnému nočnému prebúdzanie, ktoré ruch zvonka spôsobuje, rovnako tak sa vyhnete zvukom zvierat, ako sú cvrčky alebo iní nočné tvory. 

Aby ste zo svojho nového domu urobili zvukovo odolnú oázu pokoja, je nutné klásť pozornosť najmä na materiál. Len ten dokáže ochrániť človeka pred hlukom zvonku. 

Postavte svoj dom z akustických tehál 

Svoj dom tak postavte z akustických tehál, ktoré sú dnes hodnotené ako inovatívny materiál, ktorý priniesol opäť iný pohľad na stavanie domácností. Jedná sa o tehly, ktoré boli špeciálne vyvinuté za účelom zaistenia stopercentného akustického komfortu. Inými slovami boli navrhnuté preto, aby žiadny člen domácnosti nebol garantovala hlukom veľkomesta či vonkajšieho sveta. 

Akustické tehly dokážu hluk znížiť až o päťdesiat percent. Navyše dokážu posilniť stabilitu domu, teda sa tým zaistí bezpečnosť domu. Dokonca sú tepelným izolantom – zvyšujú tepelnú kapacitu zhruba o dvadsať percent. Práca s nimi je rýchla a jednoduchá, k ich murovanie je možné použiť tenkovrstvovú maltu. 

Sú akustické tehly drahé? 

Mnohí ľudia sa teraz iste budú domnievať, že sú akustické tehly to najdrahšie na trhu. Opak je však pravdou. Jedná sa o pomerne výhodnú kúpu, ktorá nie je taká drahá, ako si ľudia na prvý pohľad myslí.