Financie ako tajomstvo vo vzťahu. Tají dlhy alebo veľký majetok?
Finance

Financie ako tajomstvo vo vzťahu. Tají dlhy alebo veľký majetok?

Peniaze sú pre mnohých chúlostivá vec. Väčšinou to býva tak, že tí, ktorí majú peňazí málo, tají svoju čiastku na bankovom kontu pred tými, ktorí na druhej strane majú peňazí dostatok. Takto vznikajú tajomstvo o financiách najmä medzi priateľmi, ale je možné, že existujú aj finančné tajomstvo v dobre fungujúcom vzťahu? Ak zatiaľ nie sú partneri manželmi, majú mnoho tajomstiev, ktoré sa týkajú ich financií. Otázkou však je, či tají dlhy alebo skôr veľké imania, ktoré na účte máme?

V nedávnej dobe sa svetu ukázala zaujímavá štúdia, ktorá tvrdí, že až deväť z desiatich ľudí majú pred svojím partnerom tajomstvo, ktoré sa týka financií. To, že si chránime heslo k účtu na sociálnych sieťach alebo že nie sme ochotní dávať heslo pre odomknutie mobilného telefónu, to je časté, chránime si tak svoje súkromie a veci, do ktorých ani partnerovi nič nie je. Financie sú však niečo, čo partneri počas svojho spoločného žitia využívajú, tak prečo medzi sebou tají aj stav nášho bankového konta?

Ženy skrývajú útraty, páni tají dlhy

Z prieskumu okrem iného vyplýva, čo konkrétne tají svojim partnerom. Všeobecne možno povedať, že ženy pred svojimi partnermi tají dve veci, a síce výšku svojich útrat, ale aj výšku svojho majetku na účte, ktoré majú našetrené. Čo sa týka mužov, tí sú obozretní najmä čo sa ich dlhov týka. Nevie žene priznať, kde všade dlhuje, a už vôbec nepriznajú, koľko dlhuje celkovo.

Najčastejšie tajomstvo vo vzťahu

Ako sme spomenuli, k tým najčastejším tajomstvom vo vzťahu patrí najmä to, že partneri odmietajú oznamovať si navzájom heslá k účtom na sociálnych sieťach, odmietajú si oznamovať aj heslá k emailovej schránke alebo prípadne hesla pre odomykanie telefónu. Na druhej priečke sa však umiestnila práve finančné tajomstvo, ktoré pojednávajú o výške úspor. Úspory sú tajený častejšie a obozretnejšie než dlhy, ktoré jednotlivci majú.