Čo všetko môžete umývať v umývačke? Už dávno to nie je iba o riad
Bývanie

Čo všetko môžete umývať v umývačke? Už dávno to nie je iba o riad

Máte doma umývačku? V tom prípade nielen, že šetríte vodou, ale tiež šetríte svoj drahocenný čas. Umývačka je v súčasnej dobe neoddeliteľnou súčasťou každej modernej domácnosti, čomu sa ostatne človek nemôže čudovať. Predsa len je to pomocník a ako sme spomenuli, šetrí nám nielen čas, tak aj peniaze. Umývačka z počiatku bola spotrebičom, v ktorom sme umývali riady. To je napokon stále hlavná úloha tohto domáceho spotrebiča. Pravdou ale je, že do umývačky sa už dávno nedáva len riadu, ale patrí tam aj mnoho ďalších vecí. Akých?

Stropné svetlá patrí do umývačky

Máte doma stropné svetlá zo skla? Sú už dlhé mesiace od prachu a nikdy vám nejdú poriadne umyť vo vani? Netrápte sa s nimi, veď je s čistým svedomím môžete dať do umývačky. Len je položte skôr do horného košíka než do spodného. V ideálnom prípade zapnite program s nízkou teplotou a po uplynutí programu uvidíte, ako krásna svetla naraz budete mať!

S bytovými doplnkami šup do umývačky

Do umývačky nepatrí len predmety z kuchyne, ako sú hrnce, desiatové škatuľky, taniere alebo riady. Do umývačky sa nebojte dať ani bytové doplnky, ktoré už dávno poztrácí svoj šmrnc. Napríklad sa nebojte dať do umývačky svietniky, ktoré vám už dlhú dobu zdobí obývacie izby. Aj sklenené dekorácie z poličiek raz za čas do umývačky dajte aspoň na krátky program s nízkou teplotou.

Detská izba do umývačky

Maľujú si vaše deti často? V tom prípade majú v izbe hromadu kalíškov alebo plastových zakladačov, ktoré nevyzerajú zrovna k svetu, keď sú na nich všetky farby. Aj s nimi môžete ísť do umývačky rovnako ako s plastovými hračkami, ktoré sú naozaj špinavé.

Aj kúpeľňa patrí do umývačky

Aj keď sa možno domnievate, že tým zoznam toho, čo patrí do umývačky, končí, potom to tak nie je. Aj kúpeľňa patrí do umývačky, konkrétne môžete dať do umývačky napríklad tégliky na kefky alebo kefy.