Ako zariadiť aj v malom priestore modernú kúpeľňu?
Bývanie

Ako zariadiť aj v malom priestore modernú kúpeľňu?

Zariaďovanie domácnosti sa radí k obľúbeným činnostiam hlavne žien, ktoré sa rýchlo doslova vybláznia a mnohokrát zo starého príbytku urobia moderný dom. Ak však začínate od piky, teda od úplných základov, možno ešte len bojujete s tým, aká veľká ktorá miestnosť má vlastne byť. Ak vám napríklad na kúpeľňu vychádza len malý priestor, neprerábajte to, pretože aj v malom priestore môžete vytvoriť modernú kúpeľňu. Chce to len vedieť, ako na to. 

Samozrejme sa musíte rozhodnúť, či zvolíte sprchu alebo vaňu – to je ale jediná nevýhoda malej kúpeľne. Nevojde sa do nej skrátka všetko. Navyše sprcha aj vaňa má svoje pre i proti. Vaňa je skvelá pre uvoľnenie, ale je to záležitosť na viac ako desať minút. Sprcha je oveľa rýchlejší, ale už nie je tak uvoľňujúce. Avšak je úplne na vás, pre čo sa rozhodnete. 

Pokiaľ už máte vybrané, poďme prejsť k tomu, ako teda takú modernú kúpeľňu v dome urobíte. 

Začneme od základov: 

Najskôr musíme premýšľať nad podlahou a stenami. Od toho sa musíme odpichnúť. Väčšinou v modernej kúpeľni prevažujú kachličky, ktoré sú samozrejme s moderným vzorom alebo zaujímavo usporiadané. Nebojte sa voliť tmavšie kachličky s bielymi doplnkami – už dávno nie je moderné len svetlá kúpeľňa. Ak v malej kúpeľni ale budete mať menšie okno, na tú svetlú stavte. 

Potom je nutné sa zamerať práve na samotné vybavenie kúpeľne. Treba sa rozhodnúť, či voliť kúpeľňu so sprchovacím kútom alebo vaňou. Je potrebné myslieť na to, že do miestnosti sa musia vliezť ešte umývadlo a taky toaleta. 

Kde môžete naraziť? 

Pozor si dajte pri technických záležitostiach. Keďže sa jedná o malú miestnosť, môže dochádzať k problémom s inštaláciou vody, s elektrinou či s ventiláciou. Na vetracie priestory by ste mali dávať väčší dôraz, pretože malé miestnosti majú tendenciu plesnivieť, pokiaľ nie sú dobre vetrané.