Zabudnutý úložný priestor v kuchyni, ktorý sa hodí komukoľvek
Bývanie

Zabudnutý úložný priestor v kuchyni, ktorý sa hodí komukoľvek

Kuchynské linky sú čím ďalej menšie av bytoch o dvoch miestnostiach nie je metrov nazvyš. V pár skrinkách ale chýba cenný úložný priestor. Je teda potrebné naplno využiť aj najmenšiu skulinu.

Veľká zmena

Žijeme v čase, keď musíme počítať každú korunu. Šetrí sa na byt, auto, dovolenku, školské pomôcky, nové topánky, multifokálne okuliare, práčku a do rezervy na dôchodok. Žijeme v prese a postávaní v kuchyni nie je na programe každého dňa ako tomu bolo ešte pár rokov späť. Dôraz na to, aby bola kuchynská linka veľká a bol v nej dostatok priestoru na prácu aj zásoby, je fuč.

Dve skrinky, jedna polica na taniere a to je všetko. Čo ale robiť vo chvíli, keď sa riad predsa len nakopí a priestoru skrátka nie je? Našťastie sú v každej kuchyni zabudnuté zákutia, kde je možné nájsť malé skrýše a mierne navýšiť úložné kapacity.

Od podlahy

Väčšina kuchynských liniek má sokel, ktorý ju o pár centimetrov zvyšuje. Pre väčšinu ľudí ide o nezaujímavý prvok, ktorý nie je možné nejako využiť. Opak je ale pravdou. Vymeňte ho za výsuvnú variantu a uložte tam napríklad dosky na krájanie zeleniny alebo plechy a plochú váhu. Ide síce o malú úsporu, ale ľahko tam vsuniete príslušenstvo, ktoré v klasickom šuplíku alebo skrini zaberá pomerne dosť miesta.

Temné zákutia

Ak je kuchynka rohová, pravdepodobne je skrinka nevyužitá a len zaberá cenný priestor. Dokúpte špeciálne zakladače a kovové police a privŕtajte ich zvnútra na steny alebo miesto využite na úschovu spotrebičov a riadu, ktorý nie je v prevádzke každý deň ako je pomalý hrniec, remoska, teplovzdušná fritéza alebo vály a formy na pečenie.

Od zhora nadol

Kuchynská linka. To nie sú len regály a skrine. Ale aj plonkový priestor medzi chladničkou a skriňou, medzi umývačkou a policami. A práve tam sa nachádza miesto tak akurát na uloženie metly. Alebo zakomponovanie výsuvného systému netypického tvaru. Dlhý, vysoký a štíhly. Vnútri sú len kovové poradovníky na nevyhnutnosti ako sú múky, soli, korenie, cestoviny, pixely s ryžou a množstvo ďalších drobností. Stále po ruke a zaberú minimum miesta.