Ako na útulnú kuchyňu bez ohľadu na jej veľkosť
Bývanie

Ako na útulnú kuchyňu bez ohľadu na jej veľkosť

Rozhodli ste sa investovať do renovácie vlastnej kuchyne, ale ste trochu limitovaní priestorom? Je načase sa na kuchyňu pozrieť skôr ako na výzvu než ako na menší priestor, v ktorom je veľká aj dverová kľučka. V prípade, že sa do rekonštrukcie chcete pustiť, osvojte si niekoľko tipov, ako na takú útulnú kuchyňu bez ohľadu na veľkosť. Nech sa aj v tomto mieste, kde láska prechádza žalúdkom, cítite čo najlepšie to pôjde.

Otvorené police pôsobia veľmi

Pokiaľ je vaša kuchyňa veľmi malá, nebojte sa otvorenosti všade, kde to len pôjde. A to vrátane políc, ktoré nutne nemusia byť zahalené pod tmavými dvierkami. Ak sa vám však otvorenie nepáči, alternatívou sú príjemné sklá, ktoré nahradia tie spomínané tmavé a nepriesvitné dvierka.

Predsa len niekomu to nemusí na prvú dobrú lichotiť, keď sa všetky misky, tanieriky a hrnčeky nachádzajú na viditeľnom mieste.

Pracovný priestor podľa vlastných potrieb

Tou najdôležitejšou časťou kuchyne je bezpochyby pracovný priestor, ktorý by mal zodpovedať vašim osobným potrebám. Ak radi pečiete, mali by ste si nechať dostatočne veľkú voľnú plochu na váľanie cesta alebo vykrajovanie perníčkov. Pokiaľ však skôr milujete varenie, nebude chýbať väčšia platnička, ktorá nebude iba o dvoch varných doskách.

Menší priestor zväčšite, aspoň opticky, pomocou obkladov, ktoré budú svetlých farieb. Tým dodáte na jedinečnosti pracovného priestoru. 

Drez nemusí byť nudný

Aby ste sa v takej kuchyni, aj keď napríklad menšie, cítili skutočne dobre, nemusíte nutne vsádzať na to, čo dobre poznáte. Môžu to byť alternatívy odlišné od zarytých stereotypov, ako sú napríklad nerezové drezy. V moderných domácnostiach sa s nimi aj tak nestretnete, preto dajte zelenú skôr iným a svetlým alternatívam.

Keramické sú atraktívne samy o sebe. Navyše sú ľahké na údržbu a tiež sú vysoko odolné čiže si poradia ako s vysokými teplotami, tak prípadnými ranami a pádmi riadu dovnútra.