Srdce Slovácka ako atraktívny cieľ turistov. Čo tu navštíviť?
Zaujímavosti

Srdce Slovácka ako atraktívny cieľ turistov. Čo tu navštíviť?

Túžite navštíviť Francúzsku, ale financie sú zásadne proti? Nemusíte konať do francúzskej Provence, ale môžete navštíviť českú Provence, ktorou je Morava. Naša krásna česká Provence je finančne dostupnejšie, čo ocení skutočne každý, kto rád cestuje, ale nemá práve našetrené peniaze navyše. Ak patríte k ľuďom, ktorí žijú v inom kúte republiky a Moravu nikdy nenavštívili, odporúčame navštíviť najmä srdce Slovácka, čo je okolie Uherského Hradiště. Práve tu je toho toľko k videniu!
Ak ste nikdy nepreskúmali Moravu, ak ste ju dokonca nikdy nenavštívili, je pravdepodobné, že sa budete obzerať po tipoch, čo navštíviť. A aby ste nemuseli pátrať dlho, odporučíme vám niekoľko miest, ktoré stojí za to.

1) Uherskohradišťsku väznice

Ak budete mať šťastie a dostanete sa do Uherského Hradišťa v čase, keď sa budú konať výnimočné prehliadky tunajšie väznice, využite to. Vstupenky sú na prehliadky väznice dlho dopredu vypredané, ale stane sa, že sa uvoľní miesto, ktoré môže byť obsadené vami. Tunajšie väznice je ukážkou ďalších hrôz, ktoré sa v našej republike konali za čias nacistov a komunistov. Počas druhej svetovej vojny bola Uherskohradišťsko väznice gestapom, kde sa väznili a týrali vtedajší politickí väzni.

2) Zámok Buchlovice, hrad Buchlov

Ak ste milovníkom rozprávok, určite by ste mali zamieriť na neďaleký zámok Buchlovice. Jedná sa o krásny zámok, ktorý je známy predovšetkým vďaka nedávno nakrútené rozprávke Zdeňka Trošku „Čertova nevesta“. Zámok Buchlovice je úzko spätý s neďalekým hradom Buchlov, ktorý bol založený skôr. Zámok vznikol len vďaka vtedajší kňažke a majiteľke, ktorá dostala zámok darom. Keďže pochádzala z Talianska, na hrade jej bolo zima, a tak sa jej muž rozhodol postaviť jej zámok v nížinách.

3) Archeoskanzen Modrá

Veľmi krásne miesto na Slovácku jet tiež archeoskanzen Modrá, ktorý nájdeme neďaleko od Uherského Hradiště. Archeoskanzen predstavuje vtedajší život za čias Veľkej Moravy.