Čo urobiť s vyradeným oblečením? Predsa ho nevyhodíte
Móda

Čo urobiť s vyradeným oblečením? Predsa ho nevyhodíte

K jari patria jarné upratovanie, ktorý nezahŕňa len umývanie okien alebo vytieranie, ale aj triedenie šatníka. Väčšinou ženám zaberie táto aktivita skutočne veľa času, ich šatníky totiž často praskajú vo švíkoch. Ak patríte k tým ľuďom, ktorí zo svojich šatníkov vytriedia obrovské množstvo oblečenia, väčšinou premýšľate, čo s oblečením urobíte. Rozhodne ho nevyhadzujte, pretože je veľa možností, čo s vyradeným oblečením urobiť.
Po dlhej a chladnej zime dochádza k triedenie šatníku, kedy sa schovajú všetky zimné búnd a svetre, ktoré počas nasledujúcich mesiacov nebudeme potrebovať. Keďže väčšina ľudí po zime priberie (mnohí naopak schudnú), je potrebné vyradiť oblečenie, ktoré vám nesadne, ktoré sa vám nepáčia alebo ktoré ich už ošumelé a nie je vhodné na nosenie. Mnohí z nás vyradí po zime niekoľko vriec oblečenia. Otázkou je, čo s oblečením robiť.
Ako sme spomenuli, je niekoľko možností, čo s oblečením môžete vykonať. Rozhodne ho nevyhadzujte a radšej si vyberte jednu z nižšie uvedených možností.

1) Predajte ho

Ak si chcete niečo privyrobiť, tak oblečenie len nafoťte a nahrajte ho na internetovej bazáre. Pomôžu vám mobilné aplikácie, s ktorými je nahrávanie oblečenie na bazáre oveľa rýchlejší. Oblečenie najlepšie foťte na sebe, nech ľudia vedia, ako oblečenie vyzerá, keď ho má človek oblečené. Ak sa do jednotlivých kúskov nezmestia, odfoťte oblečenie napríklad na zemi alebo na ramienku.
Na bazáre nahrávajte oblečenie lacno, nejedná sa o nové oblečenie.

2) Darujte ho do detských domovov alebo na charitu

Ak chcete dostať karmu na vašu stranu, urobte dobrý skutok a darujte oblečenie na charitu alebo do detských domovov. Každý detský domov a väčšina charít vrelo príjme tento dar v podobe oblečenia, ktorý urobí obyvateľom týchto zariadení veľkú radosť. Ak oblečenie nie je nositeľné, vhoďte ho do kontajnerov na textil, ktoré sú rozmiestnené v každom veľkom meste.