Ako bývať elegantne
Móda

Ako bývať elegantne

Dnes je veľmi moderné zariadiť svoj interiér do jedného štýlu. Či už je to minimalizmus, boho štýl, vintage alebo retro – vždy sa máme riadiť pravidlami, ktoré daný štýl určuje. To isté platí v prípade, že chcete byť elegantne. V tento moment do hry vstupuje takzvaný elegantný alebo glamour štýl bývania, ktorému sa tiež skrátene hovorí „glam”. Je kombináciou luxusu a funkčnosti a na prvý pohľad zíva třpytkou a kovovými detailmi.

Svetlosť a čistota

Aj keď by si človek na prvú dobrú umyslel, že ide skôr o preplácaný, gýčovitý štýl, v skutočnosti tu vládne hlavne čistota a svetlosť. Hladké, uhladené, biele línie sú základom, do ktorého sa potom luxusné prvky pridávajú. Dokonale tak pridáme aj ďalšie materiály, ako je mramor alebo zlato či iné kovové detaily.

Keď drevo, tak jedine masív

Aj keď sa začína s jednoduchosťou a čistotou, luxus sa musí do interiéru dostať. A dostáva sa dovnútra s každým jedným kúskom zariadenia, a to aj s doskami podlah. Napríklad ak sa rozhodnete pre drevené podlahy, vyhrať u vás musí na plnej čiare masív. Vhodný je napríklad bambus, prípadne aj dreviny guatambu alebo hevea.

Do miestností, ktoré sú viac zaťažované, patrí masív z tvrdších drevín, ktoré odolajú väčšiemu náporu.

Zlato všade, kam sa podíváte

Samozrejme nie v pravom slova zmysle. Zlatisté, prípadne strieborna detaily však majú byť úplne všade. Pozlátené kohoutky, pozlátené kliky, prípadne strieborné alternatívy tohto zariadenia majú v glamour štýle svoje miesto.

Skrátka a dobre sa má vsádzať na lesk a třpyt, ktorý je luxusnému štýlu bývania vlastné. Nebojte sa zakomponovať aj prvky do kúpeľní, ložníc, tiež chodieb alebo obývacích izieb, svoje miesto si nájdu aj v kuchynských kútoch.

Krištáľ, nechaj sa snáša zo stropu

Premýšľate aktuálne nad tím, ako do interiéru dostať trochu svetla? Tradičné lampy alebo stropné svietidlá musia byť trochu inovatívne, dekoratívne, luxusné – iné. Vhodný je krištáľ, ktorý však musí byť dokonale vyleštený.