Koľko zarábajú tí najlepší YouTuber světa?
Finance

Koľko zarábajú tí najlepší YouTuber světa?

Žijeme v dobe internetu. Na internete v dnešnej dobe trávime hromadu času. Chatuje si cez neho s priateľmi, hráme cez neho hry, objednávame si tu potraviny, oblečenie aj nábytok či elektroniku (skrátka všetko, čo možno kúpiť). Bohužiaľ na tomto svetu sa stávame závislými, vďaka nemu si vytvárame svoje vlastné názory. Možno sa však stávame závislými na rýchlosti či pohodlie, ktoré nám internet sľubuje a prináša. Niektorí ľudia toho vie zneužiť či využiť – toho, že na internete trávime toľko voľného času. Sú to YouTuber, ktorí pomocou internetu zarábajú, a to nemalé peniaze. 

V Česku sa k týmto hviezdam internetu radí skôr duo, dnes už jedinec ViralBrothers alebo taky Jirka Král či ShopaholicNicol. Kto je však najlepším YouTuber vo svetovom meradle? A koľko si tak zarábajú svetoví YouTuber? Je to viac než koľko si zarobia YouTuber u nás? A vďaka čomu sa tak preslávili? 

Samozrejme, Youtube nie je pre každého, avšak niekto sa z týchto príbehov môže inšpirovať. Za skúšku to stojí – teda ak milujete natáčania, viete strihať videá a viete baviť ľudí, prečo sa nestať YouTuber? 

Daniel Middleton 

Daniel Middleton sa svetu zapáčil hlavne ako hráč online hry Minecraft. Pred dlhými šiestimi rokmi si založil svoj účet aj kanál na Youtube a od tej doby má viac ako jedenásť miliárd zhliadnutí. Jeho majetok sa odhaduje na zhruba šestnásť a pol miliardy dolárov. 

Jake Paul 

Jedná sa o vlogera – teda o človeka, ktorý točí svoje videá tak, že v nich hovorí, ale zároveň do videí zamieša aj ukážky z ciest. Ide o bývalú hviezdu kanáli Disney Channel (na ktorý si určite ešte dobre pamätáte, pretože ho sledovalo nejedno dieťa). Dnes vlastní talentovú agentúru a jeho majetok sa odhaduje na zhruba jedenásť a pol miliardy dolárov. Je bratom Logana Paula, ktorý je taky presláveným YouTuber, ktorý sa taktiež zameriava na Vlog.