zdraví miminka
Zdravie

Hrany zdravie bábätka pred slnkom. Ako?

Slniečko je požadované za to najnebezpečnejšie, čo na svete existuje. Je preto nutné sa pred ním chrániť. Mnohé mamičky však zabúdajú na to, že musí chrániť nielen seba, ale aj svoje deti, ktoré sa na slniečku vyskytujú omnoho častejšie a hojnejšie. Konkrétne bábätka na slnku trpí, a to doslova. Bábätka je preto nutné chrániť prioritne. Otázkou ale je, ako? Detská pokožka predsa neprijíma akékoľvek krémy, nestrpia všetky produkty, ktoré sa na trhu nachádza. Aby ste svojmu bábätku neublížilo a neublížili, radi vám poradíme, ako svoje bábätko pred slniečkom ochrániť. 

Ako sme spomenuli, teplé dni so sebou prináša aj obrovské nebezpečenstvo, ktoré číha na každého z nás. Bohužiaľ na bábätka číha v tej najväčšej sile, čo je nutné mať neustále na pamäti. Bábätká trpí nielen na samotnom slniečku, ale aj pri mori alebo prípadne na kúpalisku, kde sa dostávajú do styku s chlórovanou vodou. 

Poďme si povedať, čím či ako ochraňovať bábätko cez priamym slnkom. 

Krémy sú nadovšetko 

To najviac, čo môžete urobiť, je, že budete neustále bábätko mazať príslušnými krémy. Bábätko je nutné mazať opaľovacím krémom, ktorý má správny faktor a kvalitnú ochranu pred UV žiarením. Bohužiaľ nie všetky produkty bábätku sedí. Voľte také, čo sú kvalitné a čo detskú pokožku nijako netrápi a nerozptyľujú. 

Podľa čoho či ako vyberať opaľovací krém? 

Pri výbere opaľovacieho krému pre dieťa je potrebné dbať najmä na ochranu proti UVB a UV lúčom. Keďže takéto lúče prenikajú veľmi hlboko do pokožky dieťaťa, môže spôsobiť hneď niekoľko závažných problémov, ako je porucha pigmentácie alebo prípadne i starnutie kože. 

Pri výbere buďte v detskom oddelení v drogérii alebo v lekárni, kde nájdete produkty určené len pre deti. Pre deti sú vhodné aj prípravky pre alergikov. 

Kedy dieťa mazať? 

Dieťa treba mazať počas dňa, a to hneď niekoľkokrát. Nezabúdajte dieťa namazať aj vtedy, kedy s ním idete len na prechádzku a kedy trávia svoj všetok čas v kočíku. Nezabudnite na žiadnu časť tela, dokonca aj priehlavky môžu utrpieť.