Ako si správne umývať vlasy?
Zaujímavosti,  Zdravie

Ako si správne umývať vlasy?

Umývanie vlasov patrí k našim pravidelným hygienickým rituálom. O vlasy je treba naozaj starať, cez to nejde vlak. Aj vlasy sú totiž súčasťou našej image, aj na vlasoch záleží a aj podľa vlasov sa odvíja dobrý prvý dojem. Ak sú vlasy nezdravo vyzerajúce, pokiaľ nie sú vyživené a ak sú polámané, nikdy nespravíte stopercentne dobrý prvý dojem. O vlasy je skrátka treba starať. A do správnej starostlivosti o vlasy spadá tiež umývanie vlasov.

Málokto si uvedomuje, že prvým krokom ku krásnym, vyživeným a zdravým vlasom je práve správne umývanie. Bohužiaľ sa počas umývania dopúšťame mnohých, mnohých chýb, ktoré naše vlasy skôr ničí, než aby ich vyostreniu. Poďme si preto povedať, ako si umývať vlasy správne, aby naše vlasy vyzerali naozaj lesklo a zdravo.

Tipy na správne umývanie vlasov

  • Vlasy nikdy nedrhnite! To platí najmä pri vysušovaniu vlasov uterákom. Vlasy po umytí len jemne vytlačte, aby ste z nich dostali prebytočnú vodu, ktorá vo vlasoch sídli. Tým navyše predídete strapatenie.
  • Koľkokrát si šampónom vlasy? Odborníci odporúčajú, že by sme svoje vlasy mali šampónovať vždy dvakrát za sebou. Pri prvom umývaní sa odstráni stylingové produkty z vlasov, pri druhom umývaní sa odstránia nežiaduce pot a maz, ktorý sa vo vlasoch usídlil v uplynulých dňoch. Až po druhom umývaní sú vlasy dokonale čisté.
  • Buďte dôkladní! To je u umývanie vlasov naozaj podstatné. Najmä buďte dôslední pri vyplachovaní šampónu z vlasov, predídete tak vysušené pokožke a tomu, že vám vzniknú lupiny. Navyše sa vyhnite aj zbytočne podráždenej pokožke a vlasy vďaka dôkladnému umytí budú mať skvelý objem.
  • Dôležitá je aj technika pri umývaní vlasov. Aby nedochádzalo k pozastaveniu rastu vlasov alebo k zbytočnému strapatenie, odporúčame šampónovať vlasy po smere vlasového rastu. Vlasy budú následne hladké, nepoškodené a chránené.