Zažite tento rok exotickú dovolenku. Poradíme, kam zamieriť
Zaujímavosti

Zažite tento rok exotickú dovolenku. Poradíme, kam zamieriť

Kam tento rok mierite na dovolenku? Chystáte sa do ešte teplejších krajín? Alebo sa idete ochladiť na sever? Ak ešte nie ste rozhodnutí, kam sa na dovolenku tento rok vydáte, odporúčame zamieriť na exotickú dovolenku. Za exotikou sa vyjsť oplatí!

Lenže sa ponúka otázka, kam konkrétne vyraziť. Predsa len exotických destinácií je na svete mnoho, vybrať si jednu z nich je veľmi ťažké. Keď mu si neviete rady, vybrali sme vám niekoľko exotických destinácií, ktoré vám určite učarujú.

Thajsko

Thajsko je v súčasnej dobe veľmi obľúbená krajina, kam sa vydáva čoraz viac turistov. Dôvodom je to, že sa tu žije pomerne lacno, len letenky sú nadmieru drahé. V prípade, že chcete vyraziť do Thajska, potom. neváhajte. Ani davy turistov vás nesmie odradiť! Veď je tu tak krásne. Odporúčame vyraziť na výlet do kráľovského paláca s chrámom Smaragdového Buddhu, tiež si nakŕmte slony vo sloním kempe alebo si urobte výlet za ženami s dlhými krkmi, ktoré si ich vyťahujú pomocou mosadzných kruhov, ktoré už si nikdy nemôžu dať dole, pretože by krk hlavu neudržal, ako veľmi je vyťahaný.

Mexiko

Nádhernú exotickú destináciou je tiež Mexiko, ktoré sa odporúča navštíviť hlavne na konci roka. Avšak aj v iných častiach roka je Mexiko skvelou voľbou. Vydať sa môžete do neďalekých jaskýň, dokonca môžete preskúmať pozostatky mayskej civilizácie. Možno sa práve počas vášho pobytu bude konať niektorý z festivalov, buďte rozhodne jeho súčasťou, pretože je to zážitok, ktorý sa už nikdy v živote nemusí opakovať.

Maroko

Čo napríklad vyraziť za exotikou do Maroka? Je tu teplo i dostatok historických miest alebo pohorie. Preskúmajte Saharskú pláž alebo si zaplávajte v Atlantickom oceáne. Preslávená je tiež tunajšia gastronómia, ktorá bude nezabudnuteľným zážitkom. Nezabudnite sa prejsť aj v preslávených úzkych uličkách, ty stojí taky za to.