Štyri zvláštne maznáčikovia, ktorí budí rešpekt
Zaujímavosti

Štyri zvláštne maznáčikovia, ktorí budí rešpekt

Premýšľate nad tým, že si zaobstaráte domáceho maznáčika? Možno uvažujete nad psíkom alebo mačkou, ale to sú takí domáci maznáčikovia, ktorí sú už všedný, má ich doslova každý. Ak túžite po maznáčikovi, ktorý budí doslova rešpekt, máme pre vás hneď štyri tipy. Mnohí z nich však nielacnou záležitosťou, dokonca ani následná starostlivosť o ne nie je práve lacná. Ak vás teda nejaký z maznáčikov nadchne, radšej si to dobre premyslite, než si ho pôjdete do zverimexu kúpiť. 

Ako sme spomenuli, mačky a psy – o sú tradičné Maznáčikovia, ktoré má vo svojej domácnosti každý. Existujú však netradičné maznáčikovia, doslova až zvláštne, ktorí budí rešpekt. Akí to sú? 

hady 

Verte tomu alebo nie, ale stále pribúda vášnivých chovateľov hadov. V súčasnej dobe sa správajú najmä škrtiča, ktorí sú odporúčané aj odborníkmi. Škrtiča sú podľa všetkého menej nebezpeční ako tí, ktorí uštipnú a vy zomriete do niekoľkých málo minút. Ostatne aj takí hady sa správajú, ale len tými odvážnymi a profesionálnymi. 

Hady nie sú lacnou záležitosťou, ale neskôr moc starostlivosti nevyžadujú. Nejedia každý deň, preto ich môžete nechať bez dozoru aj v čase, keď budete na dovolenke. 

krokodíly 

Aj keď sa to môže zdať bláznivé, správajú sa tiež krokodíly, konkrétne kajmani. Nesprávajú sa často, ale nájdu sa odvážlivci, ktorí chcú venovať celý svoj deň starostlivosť o krokodílmi. Krokodíly sú veľmi nároční, o finančnej stránke ani nehovoriac. 

pavúky 

Aj pavúky vie budiť rešpekt, najmä pokiaľ ide o pavúkmi veľké a chlpaté. V prípade, že tieto pavúky budete chovať doma, môžete si byť istí, že nie každá návšteva k vám zavíta. Ak sa pavúkov bojí treba vaše svokry, máte istotu, že vás nikdy neprepadne neohlásene. 

jaštery 

Vo veľkom sa správajú tiež jaštery. Nezáleží na tom, či to sú malé jašterice alebo veľkí varany. V každom prípade jaštery tiež budí rešpekt a opäť sa nejedná o maznáčika, ktorý je lacný