Nebojte sa farieb. Prinášame tipy na štyri odtiene, ktorými rozžiarite miestnosti domu
Bývanie

Nebojte sa farieb. Prinášame tipy na štyri odtiene, ktorými rozžiarite miestnosti domu

Síce sa v dnešnej dobe preferuje škandinávske bývania, ktoré je známe svojou jednoduchosťou a bielou farbou, avšak to neznamená, že by sme sa mali strániť farieb. Maľovanie stien v dome je nutné raz za pár rokov, však nikde nie je napísané, že musíte maľovať zakaždým rovnako. Vymaľovať miestnosti v dome môžete aj inak, nebojte sa rozhodne farieb, pretože farby dokážu miestnosť rozžiariť a rozsvietiť tak, ako to nedokáže žiadne svetlo na svete. Samozrejme to s farbami zase nepreháňajte, ideálne je, keď pestro sfarbená bude jednať múr miestnosti. 

Otázkou však je, akými farbami rozžiariť izby domu. Predsa len nie všetky farby sa hodia do obývacej izby, iné sa hodí do spálne či do detskej izby. Rozhodli sme sa teda vypísať štyri farebné odtiene, s ktorými budete spokojní. Navyše sú odtiene moderné, svieže a štýlové, teda nie je dôvod, prečo takými farbami nepomalovat jednu stenu v izbách. 

1) Pistáciovo zelená 

Tmavá zelená je skôr temná a nerozžiari izbu tak ako pistáciovo zelená. Tá pekne ladí s krásnymi izbovými kvetinami, podčiarkuje ich jedinečnosť a s bielou farbou perfektne ladí. V pistáciovo zelenej farbe nájdete na trhu i mnoho bytových doplnkov, ktoré zaplnia poličky či prázdne okenné parapety. 

2) Červená 

Červená je nadčasová, preto nad ňou dvakrát neváhajte. Je vhodná do každej miestnosti domu, navyše červených doplnkov je na trhu oveľa viac než pistáciovo zelených. 

3) Šedá 

Ak nezvolíte tmavé odtiene šedej farby, tiež docielite istého rozžiarenie izby. Šedá je farba tohto roka vo svete bývania, preto nad ňou dvakrát neuvažujte a pomaľujte steny. 

4) Kráľovsky modrá 

Aj keď je to veľa výrazný odtieň, v menšom množstve vôbec neškodí. Miestnosť urobí jedinečnú a výnimočnú. Kráľovsky modrá sa navyše dobre kombinuje. Ideálnymi farbami do kombinácie je čierna a biela alebo prípadne červená, khaki či výrazne žltá.