Čo by nemalo chýbať v žiadnej kredenci v zdravej kuchyni?
Bývanie,  Zdravie

Čo by nemalo chýbať v žiadnej kredenci v zdravej kuchyni?

Jesť zdravo – to je dnes každodenná úloha mnohých z nás. Vďaka tomu, že sa v súčasnej dobe vyskytuje na trhu veľa rýchlych občerstvení, ktoré majú vo svojej ponuke len a len nezdravé pokrmy, ako sú hamburgery alebo vyprážané a veľmi solené hranolky, pribúda stále viac tých, ktorí si chcú chrániť svoje zdravie, a to tak, že jedia zdravo. Lenže to znamená, že svoju kuchyňu musí vybaviť produkty, ktoré zdravé sú. Viete ale, čo by v takej kredenci každej zdravej kuchyne nemalo chýbať? 

Surovín, produktov a pokrmov, ktoré sa radí k tým zdravým a ktoré by nemali chýbať v žiadnej kredenca zdravej kuchyne, je nespočetné množstvo. Prezraďme si najhlavnejšie suroviny, bez ktorých by sme sa len ťažko obišli pri varení. 

Chia semienka 

Neoddeliteľnou súčasťou každej kredenca v každej zdravej kuchyni sú chia semienka, ktorá sa zvyčajne zmiešavajú s nejakou tekutinou alebo sa pridávajú do syrov, jogurtov a smoothie bowl. Chia semienka prispievajú k celkovej vnútornej hydratáciu, zlepšujú fyzický výkon, prináša telu zdravú porciu energie. 

plody goji 

Ďalšie super potravinou, ktorú sa oplatí mať v kredenci, sú plody goji. Jedná sa o super potravinu zlepšujúce pamäť, znižujúce krvný tlak, znižujúce cholesterol, taktiež sa podiel na posilnenie a tiež zlepšenie zraku. Plody goji môžu pomôcť v boji s neplodnosťou, tiež spevňujú šľachy a nechty. 

zelený čaj 

V každej kredenci by sa tiež mali nachádzať čaju, a to konkrétne zelené čaje, ktoré sú vysoko kvalitné. Majú veľa liečivých účinkov, ku ktorým sa radí napríklad antioxidacnej účinky, ďalej tiež ľudské telo zbavujú energiu, dodávajú mu energiu, taktiež znižujú riziko srdcových príhod. Málokto vie, že zelené čaje môžu mierniť žalúdočné ťažkosti, uľavujú tiež od črevných ťažkostí. 

Čierny čaj 

K ďalším veciam, ktoré by sme nemali postrádať v kredenci zdravej kuchyne, sú čierne čaje. Čierny čaj bojuje proti vysokému tlaku, tiež pôsobí proti rakovine a zasahuje v boji proti mŕtvici či infarktu.