Aj bazalka a iné bylinky zo supermarketu môžu vydržať dlho. Vieme, ako na to
Bývanie

Aj bazalka a iné bylinky zo supermarketu môžu vydržať dlho. Vieme, ako na to

Rozhodli ste sa investovať do bylinkovej záhradky? Bylinková záhradka vás môže spasiť nielen pri mnohých ochoreniach alebo zdravotných neduhoch, ale tiež môže byť pomocníkom pri varení. Bylinky dodávajú jedlu šmrnc, to sa predsa vie! Ak patríte k ľuďom, ktorí nemajú s bylinkami veľa skúsenosti, pravdepodobne potrebujete pár rád. Poďme si treba povedať, ako dosiahnuť to, aby nám aj bylinky zo supermarketu vydržali dlho a nielen týždeň.

Mnohí ľudia dnes kupujú bylinky v supermarketoch. Atraktívna je hlavne ich cena – sú o niečo lacnejšie ako v bežných záhradníctvach alebo kvetinárstvach. Ak ste si kúpili v minulosti treba takú bazalku v supermarkete, možno vás zarazil fakt, že bylinka pomerne skoro umrela. Čo je toho dôvodom?

Keď si kúpite bylinky v supermarkete, či už je to bazalka alebo mäta, odporúčame urobiť po príchode domov jeden krok – aký?

Čo urobiť, aby bylinky zo supermarketu vydržali dlho?

Keď prídete s bylinkou domov, odporúčame ju vysypať z jej pôvodného kvetináča. Následne rozdeľte jej korene na menšie kúsky, tie potom jednotlivo zasaďte znovu do kvetináčov, aby mala rastlinka čo najviac priestoru pre rast.

Podľa odborníkov by nová rastlinka nemala mať viac ako päť silných stoniek s listami.

Prečo je potrebné bylinky zo supermarketu presádzať?

Poďme si ešte zodpovedať doposiaľ nezodpovedanú otázku, a síce čo je dôvodom toho, že bazalka a iné bylinky zo supermarketu tak rýchlo vädnú, pokiaľ teda nedáme na rady odborníkov a nepresadíme je. Dôvodom sú práve silné stonky, ktorých je hrozne moc a ktoré nemajú priestor rast, nemajú ani kam rásť. Takéto chumáče silných stoniek sú pre ďalšie pestovanie nevhodné, silné stonky totiž v kvetináči medzi sebou začínajú súperiť, ani pôda im zrazu nebude stačiť na prežitie. Je teda nutné ich čo najskôr rozdeliť.