Choroby, ktoré najčastejšie sužujú ženy. Aké to sú?
Zdravie

Choroby, ktoré najčastejšie sužujú ženy. Aké to sú?

Každého počas života či počas roka sužujú mnohé choroby. Kým niekoho trápi len obyčajné prechladnutie alebo raz za čas mierna chrípka, potom sú tu ľudia, ktorých trápia ďaleko horšie choroby, ako sú napríklad zápaly a podobne. Zamerajme sa teraz konkrétne na ženy, ktoré síce nebývajú viac chorí ako páni, sužujú ich však krapet iné choroby ako muža. Aké choroby teda sužujú ženy najviac?

Možno si myslíte, že najviac ženy trpia gynekologickými problémami. V takom prípade máte, ale aj nemáte pravdu. Ženy naozaj sužujú gynekologické problémy veľmi často, často však trpia podobným ochorením ako páni. Poďme si však konečne zodpovedať otázku, ktorú sme si položili.

osteoporóza

K najčastejším ženským chorobám patrí osteoporóza, čo je rednutie kostí. Podľa posledných štatistík toto ochorenie ohrozuje každú tretiu ženu, a to hlavne v období menopauzy. Počas menopauzy totiž dochádza k najväčšiemu úbytku kostnej hmoty, a tak je spomínané ochorenie naozaj obrovským strašiakom. Okrem menopauzy za osteoporózu môže často aj fajčenie, alkohol alebo užívanie konkrétnych druhov liekov. Za rednutím kostí stojí mimo iného aj nedostatok vitamínu D.

Porucha príjmu potravy

K veľmi častým ženským ochoreniam patrí porucha príjmu potravy. Ženy dnes a denne skúša najrôznejšie diéty, ktorými si však bohužiaľ ubližujú, bez toho aby si to mnohokrát uvedomovali. K najznámejším poruchám príjmu potravy patrí bezpochyby bulímia a tiež anorexia. To sú najväčšie striasacie v skriniach žien, mnohokrát však za týmito strašiaky stoja ženy samy.

Zápal močových ciest

Ďalším veľmi častým ochorením žien patrí aj zápal močových ciest. Raz za čas táto choroba potrápi skutočne každú ženu. Najčastejšie za tým stojí baktérie, k typickým prejavom patrí časté a bolestivé močenie. Bohužiaľ pri tejto choroby nie je iného riešenia než nasadenie antibiotík.