evropské muezum
Zaujímavosti

Prvé európske múzeum sladkosti otvorené. Kde sa nachádza?

Kto by nemiloval sladkosti! Niektorí sa sladkosťami doslova prejedajú, iní si ich doprajú len výnimočne, pretože žijú zdravým životným štýlom. Či už je súčasný vzťah k sladkostiam akýkoľvek, každý je niekedy miloval, ak je nemiluje teraz. A tak návšteva múzea sladkostí je rozhodne niečo, čo by sa malo podstúpiť. Naviac ešte, keď sa takéto múzeum otvorilo v Európe. Múzeum sladkostí bolo donedávna otvorené len na iných kontinentoch, ako je Európa, ale konečne teraz sa môžeme sladkosťami vo výklade kochať aj my Európania, keďže sa takéto múzeum otvorilo v portugalskom Lisabone. 

Ako sme spomenuli, donedávna sa múzeá sladkostí nachádzala všade na svete, len nie v Európe. Preto sa Carla Santosová (jedna zo spoluzakladatelek múzea) rozhodla tento nedostatok napraviť, a tak sa rozhodla otvoriť v portugalskom Lisabone miesto radosti a chuťou – múzeum sladkostí. 

Sweet Art Museum nie je ako každé iné 

Keď sa povie slovo „múzeum“, ľudia si predstavia budovu plnú zaujímavostí, ktoré sú však podané pomerne nudnú formou. V súčasnej dobe sú otvorené múzeá snáď čohokoľvek, čo sa na svete nachádza. Tým najatraktívnejším miestom sú však múzeá sladkostí, jedno z nich sa novo otvorilo aj v portugalskom Lisabone, kde ho nájdete pod názvom „Sweet Art Museum“. 

Lenže takéto múzeum bude úplne iné ako všetky ostatné múzea na svete. Fakty budú podávaná zaujímavou, zábavnou formou, akou je napríklad skákanie do bazéna plného marsmallows alebo je možné zistiť zaujímavé skutočnosti pomocou virtuálnej reality. 

Múzeum pre novú generáciu 

Aj keď je múzeum sladkostí novo otvorené, odporúčame ho navštíviť čo najskôr, pretože práve teraz sa tu nachádza mnoho zaujímavých atrakcií a expozíciou, ktorá sú však otvorená iba do konca tohto augusta. Aby ste tak zažili múzeum vo fantastickej forme, navštívte ho teraz, nech je zážitok silnejší a výnimočnejšie.