pět tipů dovolená
Zaujímavosti

Päť tipov, čo si zbaliť do príručnej batožiny, keď idete na dovolenku

Doba dovoleniek ešte stále nekončí, čo znamená, že si veľká väčšina z nás ešte teraz alebo v blízkej dobe balí svoje kufre. Na týždennú dovolenku (či na ešte dlhšiu dovolenku) si väčšinou berieme nielen príručnú batožinu, ale aj klasický kufor, do ktorého sa zmestí oveľa viac vecí. Lenže neraz sa stalo, že sa kufor na letisku stratil, či už za akéhokoľvek dôvodu. V takejto situácii možno ľudí rozdeliť na dve skupiny, a síce na ľudí, ktorí začnú byť hysterickí, pretože stratí všetky svoje veci, ktoré potrebujú na dovolenke (kufre sa väčšinou nenájdu ešte ten istý deň), a na tých, ktorí sú pomerne v pokoji , pretože vedia, že si do svojho príručnej batožiny zbalili všetko potrebné. Zaraďte sa tiež do druhej skupiny a choďte na dovolenku bez najmenšej starosti. 

Otázkou ale je, čo si do takého príručnej batožiny schovať, zbaliť. Do kufra si balíme väčšinou všetko, otázkou ale je, čo si dať do príručnej. Nevlezie sa do neho všetko, navyše nemôžeme uvažovať ani tak, že si všetko kúpime na mieste. Pozrime sa teda na päť vecí, ktoré je vždy dobré v príručnej batožine mať. 

Päť vecí do príručnej batožiny 

• Najnutnejšie je mať spodnú bielizeň. To asi nebudete chcieť hľadať v neznámej krajine, najmä ak sa ubytujete niekde na pláži či ostrove. Radšej majte spodnú bielizeň vo svojom príručnej batožine, ktoré budete mať vždy pri sebe. Vyvarujete sa nepríjemnému pocitu. 

• Multifunkčné šaty sú u žien nutnosťou. Jedná sa o šaty, ktoré možno nosiť nielen do spoločnosti, ale aj na diskotéku, na pláž alebo na akejkoľvek výlety. 

• Kontaktné šošovky alebo okuliare, prípadne roztok na šošovky. To je niečo, čo musíte mať neustále pri sebe či v príručnej batožine. Rovnako to platí so strojčekom alebo s inými nutnosťou, bez ktorých sa nezaobídete, ale ktoré si zároveň nemôžete kúpiť. 

• Bez vlhčených obrúskov na dovolenku nejazdite. Jedná sa o multifunkčného pomocníka, ktorý sa hodí v úplne každej situácii. Nezáleží na tom, či idete na dovolenku do Českej republiky alebo do zahraničia, vždy prídu vhod. 

• Cestovná sada na ústnu hygienu je nutnosťou. Aj keď možno kúpiť sprchový gél alebo šampón v najbližších obchodoch alebo sa veľakrát nachádza aj v hoteloch, kefky a všetko potrebné na ústnu hygienu len tak niekde nedostanete. Majte to preto vo svojom príručnej batožine.