Čo ste možno nevedeli o Kanade
Zaujímavosti

Čo ste možno nevedeli o Kanade

Cestovanie má opäť zelenú, preto mnoho ľudí neváhalo a automaticky si zbalili kufre a vyrazili na cesty. Často až v taxi kupovali letenky a rozmýšľali sa, kam vlastne poletí. Holt, túžba spoznať nové krajiny a nové kultúry bola silnejšia ako čokoľvek, čo sa v ich živote udialo. Mnoho ľudí vyrazilo do Kanady, ktorá je druhou najväčšou krajinou sveta. Pokiaľ sa sem tiež vydávate, prezradíme vám niekoľko zaujímavostí alebo prekvapivých faktov, ktoré vás určite nenechajú pokojné.

Až polovica Kanaďanov má vysokú školu

Vedeli ste, že Kanaďania sú veľmi vzdelaní ľudia? Z dostupných štatistík vyplýva, že viac ako polovica z nich má vysokoškolské vzdelanie. Kanada je tak jediným štátom, ktorý sa môže touto skutočnosťou pýšiť. No, kto by nechcel žiť v krajine, v ktorom je viac ako polovica národa tak múdra?

Domovina pizze Hawai

Celosvetová populácia je rozdelená na dve skupiny. Jednou z nich je tá, ktorá miluje pizzu pokrytú ananásom, druhá je úplne proti tomuto vynálezu. Mýli sa ten, kto tvrdí, že za objavom stoja Taliani. Pravda je niekde úplne inde. Ak by ste chceli putovať po koreňoch tejto fastfoodovej pochúťky, museli by ste vyraziť do Kanady, pretože práve táto krajina je jej domovinou.

Ide o nápad reštauratéra Panopoulosa, ktorý ju ukázal svetu v roku 1962. Podľa neho išlo len o pokus, ale paradoxne sa mu toto experimentovanie vyplatilo az pizze s ananásom sa stal hit. V Kanade však namiesto šunky dávajú hore slaninu.

Donútené ako štátna delikatesa

Človeku teraz určite príde, že pizza Hawai je štátnou pochúťkou. Lenže v skutočnosti sa za typické kanadské jedlo považujú šišky, takzvané donuty. Nájdete ich prakticky na každom rohu v akomkoľvek meste. Najmä pobočky reťazca Tim Horton’s, ktoré ponúkajú najrôznejšie druhy (a okrem toho aj ďalšie sladkosti alebo najrôznejšie teplé nápoje).

Dokonca sa hovorí, že Kanaďania sú najväčšími jedákmi donutov na celom svete! Všetkým prieskumy z posledných rokov neexistujú.