Magické miesta, kde dobijete baterky
Zaujímavosti

Magické miesta, kde dobijete baterky

Máte pocit, že ste vyčerpaní a že potrebujete na chvíľku zastaviť a oddýchnuť si? Pokiaľ vám to doma nejde, vyrazte za hranice. Sú totiž miesta, ktoré sa označujú za magické, kde dobijete baterky jedna, dve. Napríklad Stonehenge – to je jedno z magických miest, kde môžete napríklad skúmať to, ako kamenný kruh vlastne vznikol. Nikto to totiž dodnes nevie.

Stonehenge však nie je to jediné magické miesto, kde by ste mohli dobiť baterky. Takých miest je hneď niekoľko, preto si ich poďme predstaviť.

Lurdy plné liečivej energie

Ďalším podobne magickým miestom sú Lurdy – mestečko vo Francúzsku, ktoré by ste našli pod Pyrenejami. Lurdy možno poznáte predovšetkým preto, že sa tu mala niekoľkokrát zjaviť Panna Mária. Aj preto hovoríme o pútnickom mieste, ktoré má vyžarovať veľmi silnou, liečivou energiou.

Energia putujúca týmto miestom má nielen upokojovať, ale aj liečiť dlhodobé chronické choroby. Aj preto sa sem schádzajú pacienti s mnohými chorobami, ktorí sa tu liečia za zázračné uzdravenie.

Až hore do Machu Picchu

Machu Picchu patrí k novodobým divom sveta, čomu sa nemožno diviť. Južná Amerika, konkrétne Peru je práve kvôli tomuto prastarému inckému mestu veľmi navštevované. Aj keď tu však nájdete hromadu turistov, napriek tomu sa tu stále zachováva pokojná a meditatívna atmosféra. Keď sa nepozriete do vnútra seba samotného tu, tak už pravdepodobne nikde na svete.

Aj keď tu strávite iba pár hodín a aj keď hore vedie naozaj dlhá a náročná cesta, svojmu celému organizmu uľavíte tak, ako nikdy predtým.

Do sanatória v Kentucky

Za magické miesto je považované aj sanatórium v Kentucky, ktoré leží na vrchu Waverly. Predtým bolo toto strašidelné miesto opatrovateľským domom, nielen sanatóriom, dnes je to miesto, kam sa chodí za špiritistickým stretnutím s dušami zomrelých. Aj preto je to jedno z najstrašidelnejších miest v štátoch vôbec.

Celý komplex je ako z hororového filmu. Zateká sem, cítite chlad – a pravdepodobne sa tu naozaj zjavujú prízraky zosnulých. Sú to väčšinou tí, ktorí o svojej smrti nevedia a myslia si, že sú stále nažive.