Svetové tradície, ktoré sa dodnes udržujú. Poznáte ich všetky? Alebo vás prekvapí?
Zaujímavosti

Svetové tradície, ktoré sa dodnes udržujú. Poznáte ich všetky? Alebo vás prekvapí?

Pri cestovaní po svete nás môžu prekvapiť mnohé zaujímavé zvyky a tradície. Nie všade na svete to prebieha počas roka rovnako ako u nás, nie všade majú rovnaké tradície, ktoré sa dodržiavajú. A možno nám u mnohých tradícií príde, že sú doslova na hlavu. Treba si však v takejto situácii uvedomiť, že rovnako ako nám môžu prísť zahraničné tradične hlúpe alebo absurdné, cudzincom môžu prísť absurdné zase tie naše tradície. Vždy tak pristupujme k jednotlivým tradíciám s pokorou, aj keď s nimi práve nesúhlasíme.

V Amazónii tancujú s mravčími rukavicami

Rozum stojí napríklad nad tradíciou v Amazónii, kde sa tancuje s mravčími rukavicami. Ide o mimoriadne zvláštnu tradíciu, ktorá je však výhradne mužskou záležitosťou. Chlapci vo chvíli, keď dorastú do určitého veku, musia zvládnuť skúšku. Preto si musia navliecť palčiaky plné mravcov, s ktorými musia tancovať. Napodiv je tento zvyk rozšírený po svete, a aj keď vám môže prísť veľmi jednoduchý, je potrebné si uvedomiť, že mravčie uhryznutie naozaj bolí.

V Indii sa zase hádže dieťaťom

Viete si predstaviť, že by ste svoje dieťa hneď po narodení zhodili z päťdesiatmetrového chrámu? V Indii je to niečo úplne bežné. Práve tu sa novorodenec hádže z vysokého chrámu, dole je však zachytávaný do plachty. Tradícia je to možno trochu bizarná alebo absurdná, je tu však udržiavaná už päť stoviek rokov a stále sa nájdu rodičia, ktorí do tohto idú tiež a svoje dieťa z päťdesiatich metrov hodí dole.

Na Bali sa pilujú zuby

Pokiaľ ste boli na Bali, určite ste si všimli ženy, ktoré mali opilované zuby. Túto procedúru podstupujú ženy už v mladosti, je to akási pomyselná príprava na manželstvo. Pokiaľ má žena hladké zuby, je to symbol toho, že vie zvládať svoje negatívne emócie. Týmito negatívnymi emóciami sa myslí napríklad žiarlivosť, chtíč alebo zlosť či hamižnosť.