velké bříško tunika
Móda

Ako vybrať tuniku, aby zamaskovala väčšie bruško?

Balíte sa na letnú dovolenku? V tom prípade je nutné, aby ste si zbalili také kúsky, ktoré budete zaručene potrebovať a ktoré vás nielen ochránia pred slniečkom, ale ktoré vás zároveň urobia krásnu a štíhlu. Nie každá žena stihla do tohtoročného leta schudnúť toľko kilogramov, koľko potrebovala. Dôvodov môže byť samozrejme veľa. Niekedy za to môže práce, inokedy zdravotný stav, inokedy nedostatok času. Našťastie teraz je móda taká, že jednotlivé kúsky výrazne lichotí postave, preto neváhajte a na dovolenku si vezmite toľko takých kúskov, koľko sa vám do kufra vlezie. A jedným takým kúskom musí byť tunika. Pri jej výbere však voľte takú, ktorá vám krásne opticky zamaskuje bruško aj výraznejšie nohy. 

Za tuniku možno nazvať akúkoľvek dlhú košeľu alebo blúzku, ktorá siaha dĺžkovo až pod zadoček. Podľa materiálu a strihu spoznáte, čo vám tunika zahalí dokonale, aké partie vďaka tunike nepôjdu vidieť. Pozrime sa teda na niekoľko tipov, ktoré nám prezrádzajú, aké tuniky zamaskujú nielen väčšie bruško. 

Košilaté tuniky zahaľujú predovšetkým väčší zadoček 

Ak milujete krásne tuniky vyzerajúce ako košele, musíte sa zmieriť s tým, že vám práve dvakrát bruško nezaháľa. Gombíky na košilaté tunike totiž nebudú priliehať, budú naopak odstávať a to nevyzerá vôbec pekne. Avšak aj keď si neporadí košeľou tunika s väčším bruškom, poradí si naopak s väčším zadočkom, ktorý zahalí dokonale. 

Blúzkové tuniky zahalí všetky problematické partie 

Ovšem blúzkové tuniky sú unikátne. Vďaka svojmu strihu a vďaka tomu, že sa väčšinou navliekajú cez hlavu, dokonale zakrývajú akékoľvek nepekné a problematické partie tela. Či už vás trápi väčšie ruky, bruško alebo zadoček, tuniky sú kúsok, ktorý nikomu neukáže problematické partie vášho tela. 

Na dĺžke záleží 

Všeobecne platí, že čím dlhší tuniku si kúpite, tým viac zahalíte svoje nepekné partie. Ak zvolíte tuniku tesne pod zadok, musíte sa zmieriť s tým, že bude zakryté len bruško. Ak ale zvolíte tuniku až ku kolenám alebo krapet pod kolená, zamaskuje aj celulitídu či prípadne výraznejšie stehná.